Binance nie otrzyma licencji MiCA – grecka Komisja Rynku Kapitałowego odrzuciła wniosek giełdy, co oznacza, że od 1 lipca 2026 roku Binance Poland traci prawo do świadczenia usług polskim klientom. Jeśli masz tam konto, czas na działanie masz już teraz.
Największa giełda kryptowalut (Binance) niedostępna w Polsce
Od 1 lipca 2026 roku kończy się pewien rozdział. Grecka Komisja Rynku Kapitałowego odrzuciła wniosek o licencję CASP, a bez autoryzacji od któregokolwiek regulatora UE Binance nie może legalnie obsługiwać klientów z krajów członkowskich. Wcześniejsza rejestracja w Polsce (Binance Poland sp. z o.o.) nie daje żadnych praw na gruncie MiCA – i nie zastąpi brakującej licencji.
Binance sam poinformował polskich klientów o braku licencji MiCA. W oficjalnym emailu wysłanym do użytkowników zarejestrowanych w Polsce giełda potwierdziła, że ani Binance Poland sp. z o.o., ani żaden inny podmiot z grupy Binance nie uzyska licencji MiCA do 30 czerwca 2026 roku. To oznacza jedno: od 1 lipca 2026 roku usługi świadczone polskim klientom zostaną poważnie ograniczone.

Binance bez licencji – co to oznacza?
Na podstawie oficjalnego emailu Binance, od 1 lipca 2026 roku dla polskich klientów oznacza to przede wszystkim:
- Twoje środki są bezpieczne (wg deklaracji Binance)
Aktywa pozostają dostępne w każdej chwili. Możesz je wypłacić w kryptowalutach, EUR i PLN – również po 1 lipca 2026. Binance zapowiada uporządkowany proces bez nagłego zamrożenia środków.
- Brak nowych wpłat
Po 1 lipca giełda nie będzie obsługiwać wpłat – zarówno walut fiducjarnych, jak i krypto.
- Brak rejestracji nowych klientów
Giełda przestanie rejestrować nowych klientów z Polski.
- Koniec nowych zleceń i transakcji
Nie złożysz nowego zlecenia spot, nie otworzysz pozycji margin ani nie skorzystasz z Convert. Zlecenia otwarte przed 1 lipca mają 48 godzin na realizację – potem zostaną automatycznie anulowane.
- Koniec produktów oszczędnościowych i stakingu
Simple Earn, ETH Staking, SOL Staking, Soft Staking, On-Chain Yield – wszystkie nowe subskrypcje zostają zablokowane. Środki z aktywnych subskrypcji wrócą na twój portfel spot wraz z naliczonymi nagrodami.
- Koniec Binance Pay i P2P
Binance Pay nie obsłuży nowych płatności i przelewów. P2P wyłączone zostaje już 30 czerwca o godz. 09:00 UTC.
- Boty i API tracą uprawnienia
Boty tradingowe zostają wyłączone 1 lipca. Uprawnienia API do składania zleceń spot i margin wygasają tego samego dnia.
Co możesz robić na Binance po 1 lipca 2026? (jako obecny klient)
Po 1 lipca 2026 roku jako polski klient Binance możesz wyłącznie redukować pozycje i wypłacać środki:
- Wypłaty
Wypłacasz kryptowaluty, EUR i PLN bez ograniczeń – w dowolnym momencie, również po 1 lipca.
- Sprzedaż przez Convert
Dostępna wyłącznie sprzedaż do PLN, EUR i USDC – żadnych nowych par ani zakupów.
- Spłata pożyczek
Jeśli masz otwarte pozycje w Binance Loans, możesz nadal dokładać zabezpieczenie i spłacać zobowiązania.
- Rozwiązywanie sporów P2P
Aktywne odwołania P2P pozostają dostępne do czasu ich rozstrzygnięcia.
Czego nie możesz robić po 1 lipca 2026 (jako już zarejestrowany użytkownik):
- Deponować kryptowalut ani fiat
- Składać nowych zleceń spot, margin ani futures
- Uruchamiać nowych subskrypcji Earn ani stakingu
- Korzystać z Binance Pay
- Handlować przez API
- Uczestniczyć w Launchpool i Launchpad
Krótko mówiąc – Binance staje się dla polskich klientów wyłącznie platformą do wypłaty środków.
Ostrzeżenie o potencjalnym zagrożeniu
Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na poniesienie straty, nie jest możliwe, dlatego nie jest to odpowiednia forma zarobkowania dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Redakcja naszego serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.
Spodobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij na swoim kanale




















