Binance – wszystko co musisz wiedzieć

Binance

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Binance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Binance to największa giełda kryptowalut, dzięki której możesz wejść w projekty na wczesnym etapie rozwoju. Jeśli chcesz inwestować nie tylko w główne kryptowaluty, to konto na Binance na pewno ci się przyda.

Dlaczego warto?

✔️ Najbardziej popularna giełda kryptowalut

✔️ Dostęp do ponad 500 tokenów

✔️ Obsługa polskiej waluty

✔️ Wysoka reputacja

🗨️ Opinia eksperta:

Binance to łatwe przejście z tradycyjnych finansów do świata krypto. Początkowo może ci się wydawać, że zakup pierwszych kryptowalut jest trudnym procesem. Nic bardziej mylnego – rachunek w Binance otworzysz w ciągu kilku minut, a później szybko przetransferujesz środki z konta bankowego na giełdę, żeby kupić krypto. Binance działa po polsku, a dodatkowo obsługuje naszą walutę, co skraca dystans.

To giełda dla początkujących, jak i profesjonalistów. Ci pierwsi łatwo kupią główne kryptowaluty (BTC, ETH, SOL), z kolei drudzy mogą liczyć na szybki listing nowych coinów, które “grzeją” rynek. Co więcej, Binance dla traderów oferuje też kontrakty futures na kryptowaluty. Dzięki temu możliwa jest też gra na dźwigni. Słowem, Binance to kombajn dla inwestorów krypto.

Zalety

 • Tanie i szybkie wpłaty poprzez ZEN
 • Możliwość kupna głównych kryptowalut, jak i setek altcoinów
 • Dział obsługi klienta po polsku
 • Launchpool i launchpad

Wady

 • Brak obsługi USD (wpłaty/wypłaty)
 • Drogi zakup krypto poprzez VISA/Mastercard

Rejestracja konta w Binance

Konto realKonto demo
TAK (konieczna weryfikacja)NIE

W Binance nie ma możliwości otworzenia konta demo. Jeśli chcesz kupić kryptowaluty, to od razu musisz zarejestrować rachunek na swoje dane osobowe. To giełda z KYC, dlatego jesteś zobligowany do przejścia weryfikacji. W tym przypadku polega to na przedstawieniu dokumentu tożsamości, zrobieniu selfie i potwierdzeniu adresu zamieszkania.

binance rejestracja

Do rejestracji w Binance przygotuj dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport.

Jak otworzyć konto w Binance?

 1. Kliknij w nasz link i przejdź na stronę Binance
 2. Wypełnij formularz rejestracyjny podając prawdziwe dane
 3. Zweryfikuj konto przechodząc procedurę KYC

Po tym, jak otworzysz konto w Binance – możesz je zweryfikować po pierwszym logowaniu. To konieczna procedura, by w pełni korzystać z możliwości giełdy tj. wpłacać środki FIAT, a następnie wymieniać je na krypto.

By prawidłowo przejść przez KYC musisz wpisać prawdziwe informacje dotyczące imienia, nazwiska, numeru PESEL czy adresu zamieszkania. Wszystko to później potwierdzasz dowodem osobistym i dokumentem potwierdzającym adres np. wyciągiem bankowym/rachunkiem.

Wpłaty i wypłaty

W Binance możesz wykonywać płatności w takich walutach jak:

 • PLN
 • EUR
 • GBP

Brakuje bezpośrednich wpłat i wypłat w dolarze amerykańskim. Minimalny depozyt rozpoczyna się od 10 złotych. Co istotne, to od każdej wpłaty FIAT pobierana jest prowizja. W tym momencie najtańszą opcją depozytu jest przelew za pośrednictwem aplikacji ZEN.

binance wpłata

👉 Metody wpłaty:

 • ZEN – 1% prowizji
 • Mastercard/VISA – 2% prowizji

Pozytywne, że Binance nie nalicza opłat za wypłaty w PLN. Środki możesz przelać m.in. na konto ZEN, a stamtąd przesłać je na konto bankowe. Dla porównania wypłata w EUR przelewem bankowym wiąże się z prowizją na poziomie 1 euro od transakcji.

Opłaty

Binance nie pobiera opłaty za rejestrację ani utrzymanie konta. Co to oznacza? To że środki na tej giełdzie możesz trzymać przez dłuższy czas bezczynnie, a mimo to nie zostaną obciążone prowizją za brak aktywności. Tego rodzaju opłata często jest spotykana u brokerów forex. W Binance jednak nie musisz się nią przejmować.

👉 Wykaz głównych opłat w Binance:

Opłata
RejestracjaDarmowa
Utrzymanie kontaDarmowe
Wpłaty1% prowizji
WypłatyDarmowe
Maker/taker0.1%/0.1%

Wystawiając lub realizując zlecenie na giełdzie musisz liczyć się z prowizją rzędu 0.1% od kupna/sprzedaży kryptowalut. To zdecydowanie tańsza metoda na zakup kryptowalut niż chociażby bezpośrednia transakcja kartą VISA/Mastercard. W tym przypadku prowizja wynosi 2%. To najmniej opłacalna metoda zakupu kryptowalut w Binance.

Oferta Binance

W skrócie: Binance zapewnia wszystko, czego potrzebuje inwestor kryptowalutowy. To platforma z dostępem do Bitcoina, a także setek altcoinów. Co więcej, za jej pośrednictwem możesz też stakować tokeny, by zarabiać na odsetkach. Poza tym – oferuje lanchpoole i launchpady, dzięki którym możesz farmić tokeny zamrażając stablecoiny lub BNB.

Na giełdzie Binance kupisz kryptowaluty w handlu spot. Wówczas będziesz ich właścicielem, co oznacza, że możesz je wypłacić np. na portfel zewnętrzny. Dodatkowo giełda ta umożliwia kontrakty futures, co daje opcje tradingu bardziej zaawansowanym inwestorom krypto. U tego brokera maksymalna dźwignia może wynieść nawet x125.

🔎 Twoje możliwości na Binance:

 • Kupno krypto na saldo spot
 • Trading na dźwigni
 • Farming tokenów: launchpool, launchpad
 • Staking – Binance earn
 • Handel NFT

Kryptowaluty

Binance na swojej platformie listuje większość tokenów z TOP 100 wg kapitalizacji. Poza tym na tej giełdzie znajdziesz też setki altcoinów z niższych pozycji, które dopiero co wchodzą na rynek. Dzięki temu możesz jeszcze przed innymi zainwestować w projekt, który może dać wysoką stopę zwrotu.

🗨️ Komentarz eksperta:

Konto na Binance daje ci szerokie możliwości, jeśli chodzi o inwestowanie w inne kryptowaluty niż Bitcoin i Ethereum. Szukasz nowych projektów? W takim razie na Binance znajdziesz tokeny, dzięki którym będziesz dywersyfikował portfel pomiędzy coiny z różnych kategorii/narracji.

👉 Kryptowaluty na Binance:

Liczba+500
Bitcoin & EthereumTak
PozostałeBNB, SOL, ADA, AVAX, ARB, OP, Pyth, LINK, TAO, PEPE, KAS, TIA, 
StablecoinyUSDT, USDC, FDUSD, DAI, TUSD

Platforma tradingowa

W Binance kryptowaluty kupisz za pośrednictwem zlecenie giełdowego, jak i konwersji. Pierwsza opcja pozwala ci ustawić parametry transakcji np. sprzedaż/kupno, gdy cena dojdzie do określonego poziomu. W drugim przypadku – wymieniasz środki błyskawicznie po uogólnionym kursie (transakcja wzorem kantoru).

Do handlowania kryptowalutami na Binance nie musisz instalować dodatkowego oprogramowania. Platforma tradingowa działa w przeglądarce internetowej i aplikacji mobilnej na iOS/Android.

binance platforma

Na giełdzie Binance możesz:

 • korzystać z kontraktów perpetual,
 • handlować spot,
 • kupować po limicie lub cenie rynkowej,
 • modyfikować dźwignię,
 • ustawiać cross margin/izolowany.

Jeśli chodzi o trading na dźwigni, to najwięcej par znajdziesz w odniesieniu do stablecoina USDT. Co więcej, w Binance możesz też tradować pary krypto/krypto np. ETH/BTC.

Platforma ta co jakiś czas pozwala farmić tokeny w ramach puli launchpool i launchpad. Jak to wygląda? Posiadając BNB lub stablecoina (najczęściej FDUSD) wrzucasz do puli środki, a następnie trzymasz je tam np. przez 30 dni. Dzięki temu otrzymasz darmowe tokeny nowego projektu, który pojawi się na rynku w ramach tej akcji.

Warto też wspomnieć o funkcji earn. Co to? Możliwość zdobywania nagród za zamrożenie tokenów. To staking na Binance, dzięki któremu możesz otrzymywać odsetki od posiadanych kryptowalut.

Obsługa klienta

Support komunikuje się po polsku. A co ważniejsze – jest dostępny całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Z obsługą klienta skontaktujesz się za pośrednictwem czatu na żywo i poczty e-mail.

Formy kontaktu:

 • Czat na żywo
 • E-mail

Korzystając z czatu musisz uzbroić się w cierpliwość, bo na początku konwersacja prowadzona jest przez AI. Natomiast, jeśli nie uzyskasz odpowiedniej odpowiedni, to zostaniesz przekierowany do pracownika supportu.

Informacje o brokerze

Stronabinance.com
SiedzibaSeszele
Rok założenia2017 r.
AplikacjaiOS, Android
WalutyPLN, EUR, GBP
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
Kryptowaluty+500
NFTTAK
Polski supportTAK

Binanca działa na rynku od 2017 roku. Platforma pochodzi z Chin, choć aktualnie siedziba firmy znajduje się na Seszelach. Wcześniej Binance zlokalizowane było m.in. w Hong Kongu. W 2023 roku wskutek działań USA giełda ta zmieniła swojego CEO. Popularny Changpeng Zhao został zastąpiony przez Richarda Tenga.

Od kilku lat Binance współpracuje z Cristiano Ronaldo. W międzyczasie giełda ta sponsorowała klub piłkarski, Lazio Rzym. W ciągu kilku lat działalności z platformy Binance skorzystało ponad 120 milionów użytkowników. To giełda o największych wolumenach w świecie krypto.

Opinie

W kilka minut można kupić krypto, bo płatności przez Zen są natychmiast księgowane. Dla mnie Binance to najlepsza bramka z tradydyjnych walut do krypt. I najtańsza – MarBtc.

Spoko działa konwersja PLN na BTC i inne tokeny. Nie trzeba zamieniać kasy na stablecoina, żeby kupić podstawowe kryptowaluty. Ale jak ktoś chce handlować na giełdzie to najpierw musi wymienić PLN na stable np. USDT – KryptoBMX.

Choć Binance listuje masę altcoinów to czasami przegrywa wyścig o to kto szybciej z Bybit. Moim zdaniem lepszych brokerem do łowienia takich gemów jest właśnie Bybit niż Binance – Majkitrader.

Przede wszystkim to bezpieczna giełda, która jest na rynku już długi czas. Nie znika z niej kasa i można na dłużej przechowywać kryptowaluty. To dla mnie najważniejsze, żeby pieniądze były u brokera bezpieczne – erMen.

Co warto wiedzieć o Binance?

💡 W Binance konto założyło ponad 120 milionów użytkowników

💡 To platforma, która posiada token giełdowy: BNB

💡 Z brokerem współpracuje Cristiano Ronaldo

💡 Binance jest dostępny dla polskich inwestorów

Ostrzeżenie o potencjalnym zagrożeniu

Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na poniesienie straty, nie jest możliwe, dlatego nie jest to odpowiednia forma zarobkowania dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Redakcja naszego serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Spodobał Ci się ten artykuł?

5/5 - (Liczba ocen: 1)

Udostępnij na swoim kanale

Binance

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Binance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.