Egera – wszystko co musisz wiedzieć

Egera

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Egera nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

W porównaniu do globalnych potentatów Egera jest mikroskopijną giełdą krypto. To polska platforma, na której możesz kupić Bitcoina i Ethereum. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o Egera?

Dlaczego warto?

✔️ Kupno BTC i ETH za polskiego złotego (PLN)

✔️ Polska giełda kontrolowana przez KNF

✔️ Obsługa zagranicznych walut np. USD, GBP i EUR

🗨️ Opinia eksperta:

Konto na giełdzie Egera tylko w jednym przypadku ma sens. Jakim? Jeśli chcesz zainwestować PLN i szukasz szybkiego sposobu na kupno Bitcoina lub Ethereum, to platforma ta spełni twoje oczekiwania. Egera praktycznie nie oferuje innych kryptowalut niż BTC i ETH. Jeśli szukasz giełdy, na której kupisz popularne altcoiny, to powinieneś swoją uwagę skierować na Binance, Bybit czy Zonda Crypto.

Egera to mała i prosta platformy do wymiany tradycyjnych walut na podstawowe kryptowaluty. Za jej pośrednictwem nie oddelegujesz tokenów na staking, ani nie wejdziesz w pozycje przy wykorzystaniu dźwigni.

Zalety

 • Darmowe wpłaty
 • Prosty zakup podstawowych kryptowalut (BTC, ETH)
 • Giełda w pełni po polsku

Wady

 • Uboga oferta altcoinów
 • Brak dodatkowych funkcji: tradingu, NFT, stakingu

Rejestracja konta w Egera

Konto realKonto demo
TAK (konieczna weryfikacja)NIE

Egera to giełda przestrzegająca zasad KYC. A to oznacza, że handlować na tej platformie możesz dopiero po tym, jak zweryfikujesz dane osobowe. W tym celu jesteś zobligowany do wprowadzenia istotnych informacji np. numeru PESEL i adresu zamieszkania, a także przedstawienia dokumentu tożsamości.

egera rejestracja

Rejestracja w Egera dostępna jest dla pełnoletnich klientów. Konto możesz otworzyć w ciągu kilku minut.

Jak otworzyć konto w Egera?

 1. Kliknij w nasz link i przejdź do rejestracji w Egera
 2. Uzupełnij formularz – wpisz: e-mail, hasło i rezydencje podatkową
 3. Zaloguj się i dokończ rejestrację – wprowadź dane osobowe

Egera do zweryfikowania konta akceptuje jeden z trzech dokumentów:

 • dowód osobisty,
 • prawo jazdy,
 • paszport.

Weryfikując się wyślij czytelne zdjęcia np. dowodu osobistego, a w ciągu tego samego dnia powinieneś otrzymać pozytywną odpowiedź. To aktywuje twoje konto, co oznacza możliwość wykonania wpłaty i handlowania kryptowalutami za pośrednictwem rachunku w Egera.

Wpłaty i wypłaty

W Egera możesz wykonywać płatności w następujących walutach:

 • PLN
 • USD
 • EUR
 • GBP

Konto w Egera zasilisz za pośrednictwem aplikacji BLIK lub tradycyjnego przelewu. Co ciekawe, zdecydowanie lepiej wychodzi ta druga opcja, od której nie ma pobieranej prowizji. Jeśli zlecisz wpłatę BLIK-iem to musisz liczyć się z opłatą 2% od transakcji.

Minimalna kwota depozytu liczy 1 zł.

👉 Metody wpłaty:

 • BLIK – 2% prowizji
 • Przelew bankowy – bez prowizji

Wypłaty realizowane są poprzez przelew na rachunek bankowy. Transakcja w PLN kosztuje 1 zł. Z kolei przelew w euro to koszt 2.5 EUR od pojedynczej wypłaty.

Minimalna kwota wypłaty to 20 zł.

Opłaty

W Egera założenie i utrzymanie konta jest w pełni darmowe. Co to oznacza? Możesz przechowywać kryptowaluty na rachunku u tego brokera, a od tego nie zostanie naliczona żadna prowizja. Nawet jeśli w tym czasie nie wykonasz żadnej transakcji.

Poza tym – giełda ta udostępnia darmowe wpłaty (w PLN), dzięki czemu ograniczysz koszta związane z zakupem kryptowalut. Warto też podkreślić niskie prowizje od wypłat FIAT.

👉 Wykaz głównych opłat w Egera:

Opłata
RejestracjaDarmowa
Utrzymanie kontaDarmowe
WpłatyDarmowe
Wypłaty1 zł
Maker/taker0.3%/0.5%

Sprzedając lub kupując krypto na giełdzie Egera musisz liczyć się z dość wysoką prowizją maker/taker. Dla porównania opłata ta w Binance i Bybit wynosi 0.1%. Na platformie Egera jest znacznie wyższa.

Oferta Egera

Jeśli korzystałeś z Binance, to inwestowanie w krypto za pośrednictwem Egera będzie jak przesiadka z Mercedesa do Poloneza. Oferta tego brokera jest bardzo uboga. Można rzec, że w ogóle nie poszła za rynkiem, który w ciągu ostatnich lat bardzo się rozwinął. Raz – przybyło nowych kryptowalut, a dwa – pojawiły się dodatkowe opcje zarabiania np. za pośrednictwem stakingu i launchpooli.

egera platforma

Egera nie może stawać obok takich firm jak Binance, Coinbase, Bybit czy Kraken. Ba, nawet na polskim rynku ustępuje takim podmiotom jak Zonda Crypto i Kanga. To broker, u którego kupisz i sprzedaż dosłownie kilka kryptowalut.

🔎 Twoje możliwości na Binance:

 • Sprzedaż/kupno BTC i ETH
 • Handel kilka altcoinami

Posiadając konto na Egera kupisz kryptowaluty poprzez zlecenie giełdowe lub w kantorze. W ten sposób możesz bezpośrednio wymienić PLN na wybrane krypto.

Kryptowaluty

Egera obsługuje jednego stablecoina: USDC. Poza tym broker ten oferuje następujące tokeny:

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • XRP
 • Dogecoin

Jeśli chcesz uzyskać ekspozycję na większą liczbę kryptowalut, to powinieneś wybrać, którąś z polecanych przez nas platform.

🗨️ Komentarz eksperta:

Zdziwi się ten, kto założy konto na Egera z myślą inwestowania w kryptowaluty z tzw. low cap. Tego brakuje na tej platformie – altcoinów, które w hossie robią lepsze wyniki od Bitcoina i Ethereum. Za pośrednictwem Egera możesz inwestować konserwatywnie w garstkę tokenów. A to sprawia, że omija cię wiele trendów, które “grzeją” rynek. Posiadając konto w Egera niemożliwe jest aktywne zarządzanie portfelem w oparciu o rynek altcoinów.

👉 Kryptowaluty na Egera:

Liczba5
Bitcoin & EthereumTak
PozostałeLTC, XRP, DOGE
StablecoinyUSDC

Platforma tradingowa

Kontem Egera możesz zarządzać na stronie egera.com, a także w aplikacji mobilnej na iOS i Android.

egera giełda

To broker, który oferuje platformę tradingową generowaną przez Trading View. To częsta praktyka wśród giełd online, że podmiot ten obsługuje wykresy i narzędzia pomocne m.in. w analizie technicznej. Co to oznacza? To że w Egera możesz liczyć na podobny zestaw funkcji, co chociażby w Kanga Exchange.

Funkcje platformy:

 • Automatyczne zlecenia kupna/sprzedaży
 • Alerty cenowe
 • Kilkadziesiąt wskaźników
 • Przybornik do rysowania

Obsługa klienta

Z biurem obsługi klienta Egera możesz skontaktować się od poniedziałku do piątku. Support brokera odpowiada w godzinach 8:00 – 21:00.

Pracownicy Egera komunikują się po polsku, co na pewno ułatwia sprawę początkującym inwestorom. Do wyboru masz dwie formy kontaktu – czat na żywo lub formularz e-mail.

Formy kontaktu:

 • Czat na żywo
 • E-mail

Na swojej stronie Egera deklaruje, że średni czas oczekiwania na odpowiedź wynosi 5 minut na czacie. Sprawdziliśmy to i faktycznie broker zmieścił się w tym limicie. Gorzej wygląda to na poczcie e-mail. W tym przypadku okres oczekiwania na odpowiedź może wynieść nawet 2 godziny.

Informacje o brokerze

Stronaegera.com
SiedzibaPolska
Rok założenia2019 r.
AplikacjaiOS, Android
WalutyPLN, EUR, GBP, USD
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
Kryptowaluty5
NFTNIE
Polski supportTAK

Początkowo giełda ta funkcjonowała pod nazwą Bitclude. W 2022 roku platforma przeszła rebranding. Egera jest zarządzana przez firmę Bitclude sp. z o. o. z siedzibą w Poznaniu.

To giełda, która posiada ponad 40 tysięcy klientów. Platforma działa w 25 państwach i obsługuje ponad 26 walut. Do tej pory giełda wygenerowała obrót na poziomie 348 milionów złotych. Liczby te na nikim nie robią wrażenia, bo wystarczy przypomnieć, że na Binance jest zarejestrowanych 120 milionów użytkowników. Z kolei w ciągu doby obrót sięga 65 miliardów USD!

Opinie

Fajna, mała giełda w obsłudze, ale jeśli chce się sięgać po jakieś altcoiny, to niestety egera nie ma wiele do zaoferowania. Szkoda, bo mogliby poszerzyć ofertę altów – Pepinho.

Dobrze, że pozwalają na kupno Bitcoina za PLN. Można dzięki temu zaoszedzić hajs, bo nie trzeba robić przewalutowania na USD, a później znowu na BTC. W porównaniu do Binance to jednak bardzo kiepska giełda – retard13.

Chciałbym kupić jakiegoś memecoina, ale Egera oferuje tylko DOGE…który nie jest już w modzie. A portfolio z innymi memami nie jest jeszcze zaktualizowane. Kiepsko, bo w 2024 roku Doge odchodzi już do lamusa – Degen.

Ta giełda jeszcze żyje? Oferta coinów, jakbym przeniósł się w czasie do 2020 roku… – Roonie.

Co warto wiedzieć o Egera?

💡Giełda krypto wywodząca się z Polski

💡Platforma z podstawowymi funkcjami: kupno/sprzedaż

💡Broker obsługujący wpłaty i wypłaty w PLN

Ostrzeżenie o potencjalnym zagrożeniu

Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na poniesienie straty, nie jest możliwe, dlatego nie jest to odpowiednia forma zarobkowania dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Redakcja naszego serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zagłosuj pierwszy

Udostępnij na swoim kanale

Egera

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Egera nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.