Kucoin – wszystko co musisz wiedzieć

kucoin

Kucoin

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Kucoin nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Kucoin to jedna z największych giełd krypto na świecie. Udostępnia setki altcoinów, dzięki czemu możesz inwestować nie tylko w podstawowe assety, ale też pozostałe projekty. Jeśli szukasz nowych kryptowalut, to w Kucoin je znajdziesz.

Dlaczego warto?

✔️ Kupno krypto za tradycyjne waluty: EUR, USD i GBP

✔️ W ofercie BTC, ETH i setki altcoinów

✔️ Giełda z kilkuletnim doświadczeniem

✔️ Platforma z bogatszą ofertą kryptowalut niż Binance, Coinbase i Bybit

🗨️ Opinia eksperta:

Jeśli jesteś typem aktywnego inwestora na rynku krypto, który śledzi nowe trendy i chce być o krok przed rynkiem, to konto na Kucoin będzie optymalnym wyborem. Dlaczego? Dlatego, że giełda ta jako jedna z pierwszych udostępnia handel nowymi kryptowalutami. Często jest tak, że token nie jest dostępny na Binance czy Coinbase, ale możesz go już kupić na Kucoin. To duży handicap, jeśli inwestujesz w coś przed resztą.

Zdaję sobie sprawę, że w polskim mainstreamie krypto Kucoin nie jest najczęściej wybieraną platformą. Mimo wszystko mnogość altcoinów, które oferuje, to duży atut tej giełdy. Na pewno docenią to ci, którzy szukają kryptowalut z potencjałem na duże wzrosty.

Zalety

 • Ponad 700 altcoinów
 • Szybki listing nowych tokenów
 • Wypłaty w EUR i USD
 • Niskie prowizje od handlu i płatności

Wady

 • Brak polskiej waluty
 • Support po angielsku

Rejestracja konta w Kucoin

Konto realKonto demo
TAK (konieczna weryfikacja)NIE

Aby kupić pierwsze kryptowaluty na Kucoin – musisz nie tylko otworzyć konto na tej platformie, ale też zweryfikować tożsamość. W tym celu będzie ci potrzebny dowód osobisty i dokument potwierdzający adres zamieszkania np. rachunek za media.

kucoin rejestracja

Giełdy krypto mają podobne procedury, jeśli chodzi o rejestracje. Większość platform przestrzega zasad KYC i AML, co obliguje ich do weryfikowania swoich klientów. Dlatego rejestrując konto pamiętaj, by wpisać prawdziwe dane osobowe.

Jak otworzyć konto w Kucoin?

 1. Kliknij w nasz link, a zostaniesz przekierowany do rejestracji w Kucoin
 2. Wpisz adres e-mail lub numer telefonu
 3. Uzupełnij formularz wpisując wymagane informacje: imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania

Przed pierwszym zakupem kryptowalut – jesteś zobligowany do przejścia KYC. Co musisz zrobić? Czytelne, obustronne zdjęcia dowodu osobistego, a także selfie. Dodatkowo musisz wpisać takie informacje:

 • kto wydał dokument (np. wójt gminy)
 • datę ważności (np. do kiedy ważny jest dowód osobisty)

Po wypełnieniu formularza i dołączeniu zdjęć – wyślij zgłoszenie do brokera. Informacja o weryfikacji powinna pojawić się tego samego dnia.

Pamiętaj:

W hossie, gdy jest spory hype na rynku, to czas oczekiwania na KYC może się wydłużyć nawet do kilku dni. Tak było m.in. w 2021 roku.

Wpłaty i wypłaty

W Kucoin możesz wykonywać płatności w następujących walutach:

 • EUR
 • USD
 • GBP

Brakuje polskiego Złotego, który jest dostępny w Binance, Bybit i ZondaCrypto. To oznacza, że jeśli chcesz inwestować w Kucoin, to wcześniej musisz wymienić PLN na którąś z dostępnych walut u tego brokera. Ewentualnie – wpłacić PLN na Binance poprzez ZEN, a następnie wymienić je na stablecoina np. USDT i przesłać na portfel Kucoin. W ten sposób bez przewalutowania swoich PLN zdeponujesz środki na giełdę krypto.

kucoin wpłaty

Jeśli jednak posiadasz EUR, USD czy GBP to najtańszy sposób, żeby przelać je na giełdę Kucoin, to przelew bankowy. Prowizja od takiego transferu wynosi 1 EUR. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość, bo środki mogą być księgowane 1-3 dni robocze.

👉 Metody wpłaty:

 • Przelew bankowy – prowizja 1 EUR
 • VISA/Mastercard – prowizja 4%

W Kucoin wypłaty odbywają się taką samą drogą, co wpłaty. Ponownie – najtańszą opcją jest przelew bankowy. W tym przypadku opłata również wynosi 1 EUR.

Opłaty

W Kucoin nie musisz obawiać się o opłaty, których nie ma na innych giełdach krypto. Obsługa konta i rachunku jest darmowa. To oznacza, że po zakupie kryptowalut możesz je dowolnie przechowywać na giełdzie. Brak aktywności nie będzie skutkował opłatą z tego tytułu, jak to bywa u brokerów forex.

👉 Wykaz głównych opłat w Kucoin:

Opłata
RejestracjaDarmowa
Utrzymanie kontaDarmowe
Wpłaty1 EUR
Wypłaty1 EUR
Maker/taker0.1%/0.1%

Co istotne, jeśli chodzi o opłaty w Kucoin, to prowizja za wpłatę i wypłatę. Przelew bankowy jest najbardziej opłacalny, bo kosztuje tylko 1 EUR. Gorzej, jeśli zdecydujesz się na kartę VISA/Mastercard, bo w tym przypadku prowizja liczy nawet 4% od transakcji.

Poza opłatami za transfer gotówki – musisz liczyć się też z prowizją od handlu giełdowego. Sprzedając lub kupując krypto poprzez zlecenie na giełdzie – zapłacisz 0.1% od transakcji. Podobne wartości są też na Binance i Bybit.

Oferta Kucoin

Kucoin pozwala inwestować defensywnie poprzez handel spot kryptowalutami, a także aktywnie – za pośrednictwem tradingu na dźwigni. Poza tymi formami giełdowymi platforma ta umożliwia pasywny dochód od posiadanych kryptowalut. Dzięki stakingowi możesz generować zyski od zamrożonych aktywów.

Jeśli chodzi o możliwości, to Kucoin nie ustępuje brokerowi Binance. Jedyne czego brakuje na tej platformie, to launchpadów i launchpooli, które są okazją do zdobycia darmowych tokenów za staking m.in. stablecoinów.

🔎 Twoje możliwości na Kucoin:

 • Kupno i sprzedaż kryptowalut
 • Wymiana krypto na FIAT
 • Staking tokenów
 • Trading z dźwignią
 • Handel NFT

Kryptowaluty

Co wyróżnia Kucoin na tle konkurencji, to szybki listing kryptowalut, które są notowane na zdecentralizowanych giełdach. Tak było z tokenem TAO Bittensor. W 2023 roku projekt ten “grzał” rynek, ale nie można go było kupić za tradycyjną walutę, ponieważ nie był notowany na platformie CEX. Dopiero Kucoin wprowadził TAO do swojej oferty, co pozwoliło szerszej publiczności na inwestycje w Bittensor.

kucoin oferta

Generalnie na Kucoin znajdziesz fundamentalne projekty krypto takie jak BTC, ETH, SOL, LINK czy AVAX. Poza tym to broker, który pozwala handlować większością kryptowalut z TOP 100 rankingu wg marketcap. Co jednak najistotniejsze w przypadku Kucoin, to możliwość wyłapaniu gemu z niską kapitalizacją, który w przyszłości może zrobić kilka x.

🗨️ Komentarz eksperta:

Myślę, że konto na Kucoin powinien posiadać każdy średniozaawansowany inwestor krypto. O ile na początku – główne kryptowaluty możesz bez problemu kupić na Binance czy Zonda Crypto, o tyle później, szukając nowych trendów – możesz odczuwać lekki niedobór w ofercie. Dlatego Kucoin poszerzy twoje możliwości inwestycyjne. To w końcu platforma, która oferuje około 200 tokenów więcej niż Binance.

👉 Kryptowaluty na Kucoin:

Liczba+700
Bitcoin & EthereumTak
PozostałeBNB, SOL, ADA, AVAX, ARB, OP, Pyth, LINK, TAO, PEPE, KAS, TIA, KCS
StablecoinyUSDT, USDC, FDUSD, DAI, TUSD

Platforma tradingowa

Na Kucoin zainwestujesz poprzez stronę internetową kucoin.com lub aplikację mobilną dostępną na iOS/Android. W obu tych miejscach masz dostęp do wszystkich funkcji, które oferuje ta platforma.

Kryptowaluty na Kucoin kupisz poprzez giełdowe zlecenie lub konwersje. Czym różnią się te opcje? W pierwszym przypadku możesz wystawić zlecenie/kupna sprzedaży po określonej cenie i poczekać na jego realizację. Konwersja przypomina kantor – to wymiana aktywów po średnim kursie rynkowym. Jest rozliczana błyskawicznie.

platforma tradingowa

Do każdej kryptowaluty oferowanej przez Kucoin możesz uruchomić wykres, który generowany jest poprzez platformę Trading View. Dzięki czemu możesz przeprowadzić analizę techniczną aktywa, które cię interesuje. Platforma ta oferuje zmianę interwałów, narzędzia do rysowania, a także kilkadziesiąt oscylatorów.

Platforma Kucoin – główne funkcje:

 • Zlecenia stop loss/take profit
 • Automatyczne otwieranie/zamykanie pozycji
 • Bot tradingowy – realizujący cykliczne zakup/sprzedaż
 • Wymiana kryptowalut

Ciekawą funkcją na Kucoin jest bot tradingowy, dzięki któremu możesz ustawić m.in. cykliczne kupowanie wybranego tokena. W ten sposób możesz realizować strategię DCA bez logowania się na giełdę – wystarczy ustalić odpowiednie parametry transakcji. Jak to wygląda w praktyce? Np. z budżetu 1000 USD – twój bot ma co tydzień kupować za 50 USD kryptowalutę Solana. Bez twoich dodatkowych ruchów transakcje będą realizowane.

Będąc użytkownikiem Kucoin możesz też zamówić kartę Visa (Kucard), która będzie podpięta do twojego salda giełdowego.

Obsługa klienta

Support nie komunikuje się po polsku. Masz do wyboru m.in. język angielski. Obsługa klienta odpowiada na zgłoszenia przez całą dobę od poniedziałku do niedzieli. 

Formy kontaktu:

 • Czat na żywo
 • E-mail

Jeśli wybierzesz rozmowę za pośrednictwem czatu na żywo, to na początku musisz uzbroić się w cierpliwość. Dlaczego? Dlatego, że rozmowa prowadzona jest przez konsultanta AI, który generuje proste odpowiedzi, a po więcej informacji odsyła do artykułów. Jeśli to ci nie wystarczy, to w kolejnym kroku możesz poprosić o rozmowę z realnym konsultantem.

Informacje o brokerze

Stronakucoin.com
SiedzibaSeszele
Rok założenia2017 r.
AplikacjaiOS, Android
WalutyUSD, EUR, GBP
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
Kryptowaluty+700
NFTTAK
Polski supportNIE

Według informacji podawanych przez Kucoin z giełdy tej skorzystało ponad 30 milionów użytkowników. Dzienny wolumen transakcji wynosi 1.5 miliarda dolarów. Dla porównania: w Binance dzienny obrót sięga nawet 65 mld USD. To pokazuje, że Kucoin wciąż ma kogo gonić.

Z najnowszych raportów wynika, że giełda ta posiada siedzibę na Szeszelach. Niegdyś głośno było o Kucoin ze względu na błędnie podany adres. Platforma komunikowała, że jest zarejestrowana w Hongkongu, co okazało się nieprawdą. Po tym incydencie wiarygodność Kucoin nieco spadła.

Opinie

Będąc na rynku przez rok zorientowałem się, że nie można przechodzić obok Kucoin obojętnie. Dlaczego? Zobaczyłem, że można kupić tam sporo coinów, których nie ma nigdzie indziej – Martin.

Dla mnie to giełda numer 3 na świecie. Lepszy jest tylko Binance i Bybit. Na pewno Kucoin stawiam przed Coinbase, który ma wysokie prowizje – Darkowski.

Brakuje mi tej giełdzie lepszego dostosowania usług dla polskich użytkowników. Na przykład wpłaty w Binance i Bybit działają poprzez ZEN, a w Kucoin tego nie ma. Jakby ta platforma lepiej się dostosowała do naszych realiów to byłaby numerem 1 – Rafciu1990.

Szkoda że nie ma launchpooli i launchpadów jak to jest na Bybit. W ten sposób zawsze można było otrzymać jakieś darmowe tokeny za stable – CapoCrypto.

Co warto wiedzieć o Kucoin?

💡 Giełda pochodząca z Azji

💡 Broker działający w ponad 200 państwach

💡 Platforma oferująca handel kryptowalutami, a także trading na dźwigni

💡 Najlepsza giełda krypto w 2023 roku wg Forbes

Ostrzeżenie o potencjalnym zagrożeniu

Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na poniesienie straty, nie jest możliwe, dlatego nie jest to odpowiednia forma zarobkowania dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Redakcja naszego serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zagłosuj pierwszy

Udostępnij na swoim kanale

kucoin

Kucoin

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Kucoin nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.