Coinbase – wszystko co musisz wiedzieć

Coinbase

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Binance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Coinbase to amerykańska giełda krypto, która dostępna jest też dla inwestorów z Polski. To regulowana platforma w USA, dlatego ma dobrą reputację. Za jej pośrednictwem kupisz Bitcoina, Ethereum i pozostałe altcoiny.

Dlaczego warto?

✔️ Wiarygodna giełda, która działa od 2012 roku

✔️ Platforma z dostępem do ponad 250 kryptowalut

✔️ Możliwość zakupu krypto bezpośrednio kartą VISA/Mastercard

🗨️ Opinia eksperta:

Rynek krypto kojarzy się z giełdą Coinbase, bo to jedna z pierwszych platform, która na masową skalę zaczęła oferować handel Bitcoinem i altcoinami. Giełda ta działa już ponad dekadę, co dobrze świadczy o jej fundamentach. W USA to najczęściej wybierana platforma do zakupu kryptowalut.

Jeśli chodzi o nasz kraj, to Coinbase nie jest tak dobrze dostosowany do naszych realiów, jak chociażby Binance. Przykład? To broker, który nie obsługuje polskiej waluty. Co więcej – transakcje, takie jak kupno krypto przez kartę, są obarczone wysoką prowizją. Brakuje też polskiego supportu.

Zalety

 • Dostęp do nowych altcoinów
 • Obsługa waluty EUR
 • Staking kryptowalut

Wady

 • Brak wpłaty i wypłaty w PLN
 • Prowizja 3.8% za kupno kryptowalut poprzez VISA/Mastercard
 • Brak tradingu na dźwigni

Rejestracja konta w Coinbase

Konto realKonto demo
TAK (konieczna weryfikacja)NIE

Coinbase przestrzega zasad dotyczących KYC i AML. A to oznacza, że po rejestracji twoja tożsamość zostanie zweryfikowana. Jak? Za pośrednictwem przesłanych dokumentów np. dowodu osobistego i potwierdzenia adresu zamieszkania (wyciąg bankowy, rachunek etc.).

Jeśli chcesz kupować kryptowaluty poprzez Coinbase, to najpierw otwórz konto u tego brokera, a następnie zweryfikuj tożsamość. Procedura ta jest podobna do tej przeprowadzanej w Binance i Bybit.

Jak otworzyć konto w Coinbase?

 1. Kliknij w nasz link i rozpocznij rejestrację
 2. Wpisz do formularza wymagane dane: imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu
 3. Zaloguj się na konto i przeprowadź KYC m.in. wpisz adres zamieszkania i dołącz odpowiednie dokumenty

W Coinbase weryfikując konto musisz dołączyć zdjęcia dowodu osobistego, a także wykonać selfie. Co więcej, to broker, który potrzebuje też potwierdzenie adresu zamieszkania. W tym celu możesz przedstawić wyciąg bankowy lub rachunek za media. Pamiętaj jednak, że dokument nie może być starszy niż z trzech ostatnich miesięcy.

Wpłaty i wypłaty

Inwestorzy z państw członkowskich w Unii Europejskiej mogą realizować płatności tylko za pośrednictwem EUR. To oznacza, że robiąc depozyt z Polski – możesz wykonać go tylko w Euro.

Coinbase obsługuje też płatności w USD i GBP, ale z innego obszaru niż Unia Europejska.

Minimalny depozyt wynosi 1.99 EUR. Jakie są opcje wpłaty? Przelew bankowy i karty VISA/Mastercard.

👉 Metody wpłaty:

 • Przelew bankowy – bez prowizji
 • VISA/Mastercard – 3.8% prowizji

Coinbase od każdej wypłaty gotówkowej pobiera prowizję rzędu 0.15 EUR. Przelewem bankowym w pojedynczej transakcji możesz wypłacić maksymalnie 7500 EUR.

Opłaty

W Coinbase nie musisz obawiać się opłaty za rejestrację czy utrzymanie konta. Możesz dłużej przetrzymywać środki na swoim saldzie, bez wykonywania jakiejkolwiek transakcji, a mimo to nie zostanie naliczona opłata za brak aktywności.

Co pozytywne, to u tego brokera istnieje szansa darmowej wpłaty przelewem bankowym (EUR). Przy wypłatach broker pobiera minimalną prowizję – bez względu na wysokość transakcji.

👉 Wykaz głównych opłat w Coinbase:

Opłata
RejestracjaDarmowa
Utrzymanie kontaDarmowe
WpłatyDarmowe (przelew)
Wypłaty0.15 EUR
Maker/taker0.5%/0.5%

Handlując kryptowalutami poprzez zlecenia giełdowe musisz liczyć się z tym, że w Coinbase pobierana jest prowizja maker/taker na poziomie 0.5% od transakcji. Dla porównania w Binance taka opłata liczy tylko 0.1%.

Oferta Coinbase

W Coinbase możesz kupować, jak i sprzedawać kryptowaluty. To giełda, która umożliwia transfer tokenów na dowolny zewnętrzny wallet. Co to oznacza? To że po zakupie kryptowalut – możesz je przesłać na swój portfel np. MetaMask czy Ledger. 

coinbase trading

Poza tradycyjnym handlem krypto, Coinbase pozwala zarabiać na odsetkach od posiadanych tokenów. Funkcja earn działa na podobnej zasadzie, co staking. Wystarczy, że zdeponujesz do puli posiadane kryptowaluty i zamrozisz je na pewien okres, a w zamian otrzymasz dodatkowe kryptowaluty. W ten sposób możesz zarabiać m.in. na USDC, ETH, SOL czy Maticu.

🔎 Twoje możliwości na Coinbase:

 • Kupowanie i sprzedawanie kryptowalut
 • Staking tokenów
 • Dostęp do NFT

Czym różni się Coinbase od innych, wielkich giełd krypto? Tym, że nie oferuje tradingu na dźwigni. 

Kryptowaluty

W Coinbase są dostępne główne kryptowaluty, o których jest najgłośniej wśród inwestorów. Mowa o tokenach z kategorii L1, L2, RWA, AI, DeFi czy Mem. Poza tymi projektami na listingu Coinbase pojawiają się też świeże projekty, które mogą być potencjalnie łakomym kąskiem w przyszłości. Posiadając konto na tej giełdzie możesz odpowiednio wcześniej zainwestować w tego rodzaju projekt.

🗨️ Komentarz eksperta:

Historia pokazuje, że kryptowaluty, które są dostępne na Coinbase zwykle dobrze sobie radzą w hossie. Dlaczego? Dlatego, że mają do nich dostęp mieszkańcy USA, a w krypto to największy rynek. Coinbase nie jest giełdą z najszerszym wyborem, jeśli chodzi o altcoiny, bo Binance, Bybit czy Kucoin dysponują szerszą ofertą. Mimo wszystko główne projekty i tak prędzej czy później pojawiają się na tej platformie.

👉 Kryptowaluty na Coinbase:

Liczba+250
Bitcoin & EthereumTak
PozostałeSOL, TIA, SEI, TON, Doge, ICP, MNT, LINK, Matic
StablecoinyUSDT, USDC, DAI

Platforma tradingowa

Choć giełda Coinbase nie oferuje tradingu, to i tak do obsługi zleceń masz dostęp do profesjonalnych narzędzi. Dzięki nim możesz ustawić alerty cenowe i automatyczne otwieranie/zamykanie pozycji. Poza handlem na giełdzie jest też dostępny konwerter, dzięki któremu na zasadach kantoru wymienisz swoje aktywa np. BTC na ETH.

coinbase app

Za pośrednictwem Coinbase możesz handlować kryptowalutami na stronie giełdy lub mobilnej aplikacji na iOS/Android. W tym samym miejscu masz też dostęp do wykresów poszczególnych aktywów. Bez problemu przeprowadzisz analizę techniczną, ponieważ Coinbase udostępnia około 100 wskaźników.

Coinbase daje też dostęp nie tylko do kryptowalut, ale też NFT, które możesz kupować z ETH. Do tego jednak wymagane jest nie tylko konto u tego brokera, ale też rejestracja w Coinbase Wallet.

Obsługa klienta

Support odpowiada przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Obsługa klienta Coinbase komunikuje się w języku angielskim. Jeśli masz problem, to nie rozwiążesz go po polsku.

Formy kontaktu:

 • Czat na żywo
 • E-mail

Wybierając czat na żywo musisz zdawać sobie sprawę, że początkowo odpowiedzi na zadane pytania są generowane przez sztuczną inteligencję. Jeśli to nie rozwiąże twojego problemu, to dopiero po tym będziesz połączony z realnym konsultantem. To częsta praktyka stosowana u globalnych brokerów online.

Informacje o brokerze

Stronacoinbase.com
SiedzibaUSA
Rok założenia2012 r.
AplikacjaiOS, Android
WalutyUSD, EUR, GBP
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
Kryptowaluty+250
NFTTAK
Polski supportNIE

Od 2012 roku z giełdy Coinbase skorzystało ponad 110 milionów klientów. Główna siedziba firmy znajduje się w San Francisco. 

Akcje spółki Coinbase notowane są na nowojorskiej giełdzie. Kapitalizacja firmy wynosi 51 miliardów dolarów. O renomie Coinbase świadczy to, że giełda ta obsługuje amerykańskie ETF-y spot na Bitcoinie. Co to oznacza? To że takie podmioty jak Black Rock czy Fidelity kupują i sprzedają BTC właśnie za pośrednictwem platformy Coinbase.

Opinie

Z mojej perspektywy lepiej posiadać konto na Binance niż Coinbase. Dlaczego? Zwykle oferta się pokrywa, a w Binance są wpłaty i wypłaty w PLN, czego nie ma w Coinbase. Dla Polaków moim zdaniem lepszy jest Binance – MisterX.

Prowizja za wpłatę kartą VISA/Mastercard to jakaś masakra. Chyba nie ma giełdy, który pobierałaby wyższą opłatę niż Coinbase – Satoshi.

Czasami Coinbase się spóźnia, a szybciej ciekawsze krypto pojawiają się na Bybit, Kucoin i Binance. Warto mieć to na uwadze przy wyborze giełdy – FaceETH.

Najlepiej do Coinbase wpłacać tak, że najpierw wymieniasz hajs na EUR, a dopiero później przelewasz go na Coinbase. Wtedy nie będziesz musiał płacić prowizji – Mieciu.

Co warto wiedzieć o Coinbase?

💡 Amerykańska giełda krypto obsługująca Polaków

💡 Platforma, na której kupisz Bitcoina, Ethereum i inne kryptowaluty

💡 Broker udostępniający polskim inwestorom płatności tylko w EUR

💡 Giełda z KYC

Ostrzeżenie o potencjalnym zagrożeniu

Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na poniesienie straty, nie jest możliwe, dlatego nie jest to odpowiednia forma zarobkowania dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Redakcja naszego serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Spodobał Ci się ten artykuł?

5/5 - (Liczba ocen: 1)

Udostępnij na swoim kanale

Coinbase

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Binance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.