Bybit – wszystko co musisz wiedzieć

bybit pełne logo

Bybit

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Binance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Bybit to dynamicznie się rozwijająca giełda na świecie i w Polsce. Ofertą przypomina Binance, co już pokazuje, że mowa o globalnym graczu na rynku krypto. Jakie są mocne i słabe strony platformy Bybit?

Dlaczego warto?

✔️ BTC, ETH i setki altcoinów

✔️ Dostęp do projektów na początkowym etapie rozwoju

✔️ Tanie wpłaty PLN

✔️ Giełda z wieloma funkcjami

🗨️ Opinia eksperta:

Jeśli aktywnie inwestujesz na rynku kryptowalut, to konto w Bybit to must have. Dlaczego? To właśnie na tą platformę wchodzi sporo nowych tokenów, które w późniejszym etapie pojawiają się na Binance i Coinbase. A to oznacza, że możesz kupić coś przed innymi inwestorami. Poza tym – Bybit oferuje liczne farmingi coinów za pośrednictwem launchpooli i launchpadów. W ten sposób możesz zaangażować swój kapitał do pracy.

Bybit to też intuicyjne kupowanie krypto bezpośrednio za PLN, co na pewno przypadnie do gustu początkującym na tym rynku. Ci zaawansowani mają do dyspozycji trading na dźwigni z udziałem kilkuset coinów.

Zalety

 • Wiarygodna giełda
 • Platforma tłumaczona na polski język
 • Szybkie wpłaty przez ZEN
 • Farming tokenów (launchpool, launchpad)

Wady

 • Brak wypłat w PLN
 • Support nie komunikuje się po polsku

Rejestracja konta w Bybit

Konto realKonto demo
TAK (konieczna weryfikacja)NIE

Jeśli chcesz otworzyć konto w Bybit, to przygotuj sobie dowód osobisty. Dzięki temu od razu przejdziesz procedurę KYC, co pozwoli ci na zrobienie pierwszych inwestycji. Weryfikacja tożsamości jest błyskawiczna, co oznacza, że już tego samego dnia będziesz mógł kupić kryptowaluty.

bybit rejestracja

Jak otworzyć konto w Bybit?

 1. Kliknij w nasz link i przejdź do rejestracji na bybit.com
 2. Uzupełnij krótki formularz wpisując e-mail i hasło do logowania
 3. Zaloguj się i dokończ rejestrację poprzez zrobienie zdjęć dokumentu tożsamości

Warto wyróżnić Bybit za usprawnienie rejestracji i weryfikacji. Co w tym nowego? Nie musisz wpisywać do formularza imienia, nazwiska czy numeru PESEL, ponieważ wystarczy dołączyć zdjęcia dokumentu (dowód osobisty), na którym będą tego rodzaju dane. Dodatkowo jesteś zobligowany do zrobienia selfie, żeby ukończyć procedurę KYC. Tego rodzaju model rejestracji, jak na razie, działa tylko w Bybit.

Wpłaty i wypłaty

W Bybit możesz kupić krypto za następujące waluty:

 • PLN
 • USD
 • EUR
 • GBP

Minimalny depozyt rozpoczyna się od 45 złotych, a pojedyncza wpłata może wynieść 40 tysięcy zł. Najtańszą opcją transakcji jest aplikacja ZEN, a najdroższą depozyt za pośrednictwem karty VISA/Mastercard.

👉 Metody wpłaty:

 • ZEN – 1% prowizji
 • VISA/Mastercard – 4% prowizji

Z polskiej perspektywy minusem jest brak wypłat w PLN. Wpłacisz złotówki, ale jeśli chcesz wypłacić środki z giełdy, to może to być euro, dolar lub funt. W tym przypadku działają tylko przelewy bankowe. Prowizja za transfer wychodzący wynosi 1.60 EUR od transakcji.

Opłaty

W Bybit rejestracja i utrzymanie konta jest darmowe. Zakupione kryptowaluty możesz dowolnie przetrzymywać na rachunku – bez żadnej aktywności, a mimo to broker nie naliczy żadnej opłaty.

Prowizje w Bybit dotyczą przede wszystkim płatności i handlu kryptowalutami. Depozyt wiąże się z opłatą 1% za transakcje, z kolei wypłata, to koszt 1.6 EUR od przelewu. Poza tym musisz pamiętać, że składając zlecenie giełdowe (kupna/sprzedaży) od transakcji zostanie pobrana opłata maker/taker.

👉 Wykaz głównych opłat w Bybit:

Opłata
RejestracjaDarmowa
Utrzymanie kontaDarmowe
Wpłaty1% prowizji
Wypłaty1.6 EUR
Maker/taker0.1%/0.1%

Co kładzie się cieniem na Bybit to bardzo wysoka prowizja (4%) od kupna krypto bezpośrednio kartą VISA/Mastercard.

Oferta Bybit

Bybit oferuje pełną gamę inwestycji kryptowalutowych. Tak jak Binance, Kucoin czy Kraken to broker, który pozwala na kupno i sprzedaż tokenów, ale też pozostałe aktywności na tym rynku. Jakie? M.in. farming czy staking tokenów. Dzięki temu posiadając środki na platformie Bybit – możesz zarabiać odsetki od zdeponowanych aktywów lub wykorzystywać je do zdobywania nowych projektów.

🔎 Twoje możliwości na Bybit:

 • Handlowanie kryptowalutami
 • Trading na dźwigni
 • Branie udziału w launchpool i launchpad (Bybit earn)
 • Staking (Bybit earn)
 • Korzystanie z NFT

Do obsługi swoich aktywów na saldzie Bybit możesz też zamówić kartę Mastercard. Dzięki niej będziesz mógł wykonywać płatności w takich walutach jak EUR i GBP. A co ciekawe, jeśli na koncie nie będziesz posiadał tradycyjnych walut, to broker automatycznie zamieni krypto na FIAT, żeby zrealizować transakcje.

Kryptowaluty

Na przestrzeni ostatniego roku oferta kryptowalut na Bybit została niemal podwojona. To pokazuje, że giełda reaguje na ewolucję rynku. Nowych tokenów przybywa wraz z większym zainteresowaniem kryptowalutami. A Bybit często jako pierwszy listuje tokeny, które wchodzą na rynek. Dzięki temu, jako inwestor, możesz wcześniej wyłapać nowe trendy.

To broker, który oferuje niemalże wszystkie coiny z TOP 100 według kapitalizacji. Co więcej – na platformie Bybit znajdziesz sporo projektów dotyczących takich trendów jak RWA, AI i Gaming. Kryptowaluty z tego sektora rosną w siłę, a Bybit szybko wprowadza je na giełdę.

🗨️ Komentarz eksperta:

Jeśli nie koncentrujesz się tylko na głównych assetach krypto takich jak BTC, ETH czy SOL, to konto w Bybit jest dobrym rozwiązaniem. To wiarygodna platforma, która w swojej ofercie posiada setki altcoinów dopiero co wchodzących na rynek. W ten sposób nie musisz długo czekać, by zainwestować w dany projekt. Często jest tak, że inne giełdy z kilkumiesięcznym opóźnieniem wprowadzają token do obrotu. Bybit reaguje błyskawicznie.

👉 Kryptowaluty na Bybit:

Liczba+500
Bitcoin & EthereumTak
PozostałeMNT, SOL, ADA, AVAX, ARB, OP, Pyth, LINK, PEPE, KAS, TIA, INJ, WIF
StablecoinyUSDT, USDC, DAI, TUSD

Platforma tradingowa

Na giełdzie Bybit możesz handlować na koncie spot, co oznacza realny zakup/sprzedaż kryptowaluty. Poza tym – broker ten udostępnia kontrakty futures na krypto. W tym przypadku mowa o lewarowanych instrumentach, co oznacza, że otwierając pozycje nie wchodzisz w posiadanie tokenów, a przewidujesz, w którą stronę podąży cena. Możesz grać na wzrosty lub spadki.

bybit platforma

Wykresy na platformie są generowane przez Trading View, co świadczy o wysokim poziomie. Bybit w jednym miejscu umożliwia handel, jak i pełny dostęp do narzędzi, dzięki którym wykonasz analizę techniczną. Platforma ta obsługuje obsługuje wiele zleceń. Dla przykładu – możesz ustawić alerty cenowe lub automatyczny zakup/sprzedaż kryptowaluty, jeśli cena osiągnie określony poziom.

Bybit pozwala też na ustawienie swojego bota do transakcji, który będzie za ciebie wykonywał zakupy lub sprzedaż. O co chodzi? O to, że możesz w parametrach określić cykliczny zakup kryptowaluty np. co tydzień za określoną kwotę – a reszta odbędzie się już bez twojego udziału. Poza tym – Bybit oferuje też funkcję copy trading, co oznacza możliwość kopiowania ruchów wybranych inwestorów.

Warto też wspomnieć o sekcji Bybit earn. Tam możesz stakować wybrane projekty, od których będziesz otrzymywał odsetki. Dotyczy to m.in. takich aktywów jak:

 • ETH
 • USDT
 • USDC
 • MNT
 • DAI
 • DYM

Obsługa klienta

Co dla niektórych może być problemem, to Bybit nie oferuje obsługi klienta po polsku. Możliwość rozmowy z supportem w naszym języku masz m.in. na Binance.

W Bybit obsługa klienta odpowiada codziennie przez całą dobę. Do kontaktu możesz wybrać czat na żywo lub wiadomość e-mail. Co jednak ważne – live chat na początku obsługiwany jest przez sztuczną inteligencję. Jeśli AI nie upora się z twoim problemem, to dopiero później zostaniesz przekierowany do kontaktu z pracownikiem.

Formy kontaktu:

 • Czat na żywo
 • E-mail

Informacje o brokerze

Stronabybit.com
SiedzibaDubaj
Rok założenia2018 r.
AplikacjaiOS, Android
WalutyPLN, EUR, GBP, USD
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
Kryptowaluty+500
NFTTAK
Polski supportNIE

Bybit na rynku pojawił się w 2018 roku. Od tamtej pory z oferty tej giełdy skorzystało ponad 28 milionów użytkowników. Średni, dobowy wolumen obrotu na platformie liczy 28 miliardów USD. W porównaniu do Binance i Coinbase to wciąż mniejsze liczby, ale z miesiąca na miesiąc giełda ta odgrywa coraz istotniejszą rolę na rynku.

Główną siedzibę Bybit posiada w Dubaju. To platforma dostępna w 160 krajach. Firma jest sponsorem teamu Formuły 1, Oracle Red Bull Racing.

Opinie

To już najlepsza giełda krypto, która jest dostępna w Polsce. Moim zdaniem Bybit ma więcej altcoinów w ofercie niż Binance. Coraz częściej jeśli kupuje krypto, to robię to właśnie na Bybit, bo właśnie tam mogę znaleźć token, który mnie interesuje – Zlatan.

Czasami dają ciekawe formy stakingu. Np. kiedyś można było zamrozić tokeny SHRAP na 90 dni z odsetkami na poziomie 20%. Fajny sposób na powiększenie kapitału – BabyFace.

Bardzo łatwo można kupić tam krypto po wpłacie PLN. A dzięki temu, że jest ZEN to wpłata dochodzi na rachunek o każdej porze dnia i nocy. Na nic nie trzeba czekać, dlatego aktualnie korzystam tylko z tej giełdy – Areczek.

Binance nie ma niczego więcej czego nie byłoby w Bybit. Tak naprawdę wystarczy mieć konto na tych dwóch platformach i można mieć pełny dostęp do rynku krypto – TradX.

Co warto wiedzieć o Bybit?

💡Giełda obsługująca polską walutę (wpłaty)

💡Platforma dostępna w 160 krajach (w tym Polska)

💡Broker działający od 2018 roku

💡Popularna giełda wśród traderów krypto 

Ostrzeżenie o potencjalnym zagrożeniu

Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na poniesienie straty, nie jest możliwe, dlatego nie jest to odpowiednia forma zarobkowania dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Redakcja naszego serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zagłosuj pierwszy

Udostępnij na swoim kanale

bybit pełne logo

Bybit

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Binance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.