Kanga – wszystko co musisz wiedzieć

Kanga

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Kanga nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Kanga nie jest tak globalną giełdą co Binance i Bybit. To platforma, która skoncentrowana jest na działalności w Polsce. Przez to możesz liczyć na obsługę naszej waluty, a także support komunikujący się po polsku. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o Kanga Exchange?

Dlaczego warto?

✔️ Polska giełda krypto

✔️ Platforma dysponująca głównymi altcoinami, jak i popularnymi memecoinami

✔️ Prosty w obsłudze interfejs

✔️ Niski próg wejścia – minimalna wpłata 1 zł

🗨️ Opinia eksperta:

Kanga nie jest tak rozbudowaną platformą krypto, co Binance i Bybit. To stanowi jednak jej atut wśród początkujących inwestorów. Dzięki temu łatwiej ci będzie poruszać się po giełdzie w celu pierwszych zakupów. Kanga nie oferuje tradingu, a więc wykonując transakcje będziesz miał pewność, że realnie kupujesz kryptowaluty. Wiemy, że nowi użytkownicy często mają problem z dokonaniem pierwszej inwestycji w krypto. W Kanga wszystko jest mocno uproszczone.

Giełdę Kanga polecam tym inwestorom, którzy kupują krypto na dłuższy czas. Nie jest to platforma dla spekulantów korzystających z dźwigni. Jeśli chcesz wymienić tradycyjne waluty np. PLN, USD czy EUR na krypto – to u brokera Kanga bez przeszkód to zrealizujesz.

Zalety

 • Darmowe wpłaty
 • Dostęp do ponad 100 kryptowalut
 • Staking wybranych tokenów

Wady

 • Opóźniony listing nowych projektów
 • Brak czatu na żywo
 • Brak tradingu na dźwigni

Rejestracja konta w Kanga

Konto realKonto demo
TAK (konieczna weryfikacja)NIE

Aby inwestować na giełdzie Kanga – musisz zarejestrować się, a następnie zweryfikować dane osobowe. To platforma, która stosuje zasady dotyczące KYC i AML. Dlatego koniecznym jest potwierdzenie tożsamości przed zawarciem transakcji na giełdzie.

Przed rejestracją przygotuj sobie dokument tożsamości np. dowód osobisty i potwierdzenie adresu zamieszkania (rachunek za media, wyciąg bankowy itd.).

Jak otworzyć konto w Kanga?

 1. Kliknij w nasz link i rozpocznij rejestrację
 2. Uzupełnij formularz wpisując adres e-mail, a następnie zweryfikuj pocztę online
 3. Ustaw hasło do logowania
 4. Po pierwszym zalogowaniu się – zweryfikuj konto podając szczegółowe informacje: imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania

Pełna weryfikacja konta możliwa jest po dołączeniu zdjęć dowodu osobistego i dokumentu, na którym będą twoje dane, a także adres zamieszkania. Wszystko to zrobisz w interfejsie swojego konta.

Przesyłając zdjęcia do KYC pamiętaj, by były one czytelne, a także aktualne. W przypadku potwierdzenia adresu zamieszkania rachunek/wyciąg bankowy nie może być starszy niż sprzed trzech minionych miesięcy.

Wpłaty i wypłaty

Kanga obsługuje płatności w następujących walutach:

 • PLN
 • EUR
 • GBP
 • USD

Jeśli chodzi o wpłaty w PLN, to minimalna kwota rozpoczyna się od 1 zł. Co pozytywne – możesz wykonać darmowy depozyt, ale tylko za pośrednictwem tradycyjnego przelewu bankowego. Dla porównania – jeśli zdecydujesz się na płatność ZEN, to zapłacisz 1% prowizji.

ZEN księguje wpłaty błyskawicznie. W przypadku zwykłego przelewu – czas oczekiwania na depozyt wynosi minimum kilka godzin.

👉 Metody wpłaty:

 • Przelew bankowy – bez prowizji
 • BLIK – dla członków Kanga Club
 • ZEN – prowizja 1%

Po sprzedaży kryptowalut możesz wypłacić środki z giełdy na rachunek bankowy. Prowizja wynosi 0.4% przy założeniu, że minimalna opłata liczy 5 zł, a maksymalna 99 zł.

Inne opcje wypłaty to ZEN i BLIK – obie są droższe od tradycyjnego przelewu. Czas oczekiwania na wypłatę to 1-3 dni robocze.

Opłaty

Kanga, tak jak inne giełdy krypto, nie pobiera opłaty za rejestrację i utrzymanie konta. Przechowując swoje kryptowaluty u tego brokera – nie musisz przejmować się prowizją za brak aktywności na rachunku. Tego rodzaju opłaty zdarzają się na giełdach forex, ale nie u operatorów krypto.

Warto zaznaczyć, że w Kanga masz opcje darmowych wpłat przelewem bankowym. Nie ma za to możliwości wypłaty środków na konto bankowe, by nie ponieść z tego tytułu żadnej straty. Od przelewu wychodzącego zapłacisz 0.4% prowizji.

👉 Wykaz głównych opłat w Kanga:

Opłata
RejestracjaDarmowa
Utrzymanie kontaDarmowe
WpłatyDarmowe (przelew bankowy)
Wypłaty0.4%
Maker/taker0.2%/0.2%

Kupując krypto na Kanga poprzez zlecenie giełdowe ukryta prowizja maker/taker wynosi 0.2%. Jest ona niższa niż w Zonda Crypto, ale wyższa od tej w Binance.

Oferta Kanga

To giełda, która regularnie poszerza swoją ofertę. Kanga nie tylko umożliwi ci kupno lub sprzedaż kryptowalut, ale też daje opcje stakingu i brania udziału w launchpadach. Tym samym przypomina możliwości, które dają największe giełdy takie jak Binance i Bybit. Oczywiście trzeba zachować odpowiednie proporcje. Kanga w porównaniu do tych platform to wciąż nowicjusz.

🔎 Twoje możliwości na Kanga:

 • Kupno/sprzedaż krypto na saldzie spot
 • Staking tokenów
 • Inwestowanie w launchpady

Profesjonalni traderzy na pewno odczują brak handlu na dźwigni. Dla początkujących oferta Kangi może być w pełni wystarczająca.

Kryptowaluty

Jeśli chodzi o listing nowych tokenów, to Kanga jest coraz bardziej aktywna na rynku. W swoim portfolio nie posiada tak imponującej liczby kryptowalut, jak to jest w Binance, Bybit czy Kucoin, ale w część altcoinów z TOP 100 bez problemu zainwestujesz. W ofercie znajdują się m.in. memecoiny.

Kanga krypto

Inwestując na giełdzie Kanga możesz wejść w posiadanie takich stablecoinów jak USDT, USDC i DAI. Platforma ta posiada też własny token giełdowy KNG.

🗨️ Komentarz eksperta:

Po pierwsze – na giełdzie Kanga kupisz główne assety takie jak Bitcoin, Ethereum, Solana czy Binance Coin. Po drugie – możesz też zainwestować w altcoiny z niższym marketcapem np. Arbitrum, SNX czy Render. Jeśli dopiero co zaczynasz swoją przygodę z rynkiem krypto, to taka oferta powinna ci wystarczyć.

Ci, którzy poszukują kryptowalut na wczesnym etapie rozwoju, nie będą zadowoleni z możliwości, które daje Kanga. W porównaniu do globalnych platform brakuje tutaj coinów z nowych narracji takich jak RWA czy AI. Łowcy perełek powinni inwestować na Binance, a nie Kanga.

👉 Kryptowaluty na Kanga:

Liczba+100
Bitcoin & EthereumTak
PozostałeARB, ALGO, Matic, LINK, PEPE, RNDR, OP, FLOKI, WLD, SNX, AVAX, UNI
StablecoinyUSDT, USDC, DAI

Platforma tradingowa

Inwestując w Kanga możesz liczyć na profesjonalne narzędzia generowane z Trading View. Dzięki temu w jednym miejscu masz podgląd na wykresy, a także masz możliwość wykonania analizy technicznej.

Do każdej kryptowaluty, którą kupisz w Kanga – otworzysz wykres, który dowolnie zmodyfikujesz np. w oparciu o interwał lub wybrany oscylator. Za pośrednictwem Trading View masz dostęp do kilkudziesięciu wskaźników.

staking kanga

Poza wykresami i narzędziami analitycznymi Kanga dysponuje też funkcjami, dzięki którym możesz zarabiać odsetki na posiadanych kryptowalutach. Tak działa staking, który dostępny jest m.in. dla stablecoinów, ale też pozostałych tokenów takich jak: Matic, APE czy ALGO.

launchpad kanga

Kanga co jakiś czas oferuje również launchpady, a więc daje możliwość inwestycji w nowy projekt, który dopiero co zbiera środki na rozwój. Jako uczestnik launchpadu – masz możliwość pozyskania tokenów przed ich debiutem na rynku.

Obsługa klienta

Support komunikuje się po polsku, ale jest dostępny tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00. W weekend nie otrzymasz żadnej odpowiedzi. Nie wystawia to dobrej opinii platformie, ponieważ wśród brokerów krypto częstą praktyką jest obsługiwanie zgłoszeń również w sobotę i niedzielę. Tym bardziej, że na rynku można dokonywać transakcji.

Formy kontaktu:

 • E-mail
 • Telefon

Dziwi brak czatu na żywo, bo to najczęściej wybierana forma kontaktu wśród użytkowników. Jeśli chodzi o e-mail, to broker odpisuje średnio co godzinę, co nie jest komfortowe, gdy mamy do czynienia z nagłą sytuacją np. brakiem płatności czy błędnie rozliczoną transakcją.

Informacje o brokerze

Stronakanga.exchange
SiedzibaKaraiby
Rok założenia2018 r.
AplikacjaiOS, Android
WalutyPLN, EUR, GBP, USD
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
Kryptowaluty+100
NFTNIE
Polski supportTAK

Kanga pojawiła się na rynku w 2018 roku. To podmiot, który w Polsce oferuje możliwość handlowania kryptowalutami online, a także stacjonarne kantory.

W naszym kraju za rozwój Kanga Exchange odpowiadają Sławomir Zawadzki i Łukasz Żeligowski. Możesz ich usłyszeć w cyklicznych programach na giełdowym kanale YouTube. Poza tym jednym z inwestorów tego projektu jest Łukasz Jankowski, założyciel Instytutu Kryptografii.

Aktualnie Kanga zarejestrowana jest na Karaibach.

Opinie

Muszę przyznać, że swoją przygodę z krypto zaczynałem właśnie na Kanga. Dobra giełda na start, bo jest tłumaczona na PL i pozwala wpłacić naszą walutę. Później przeniosłem się na Binance i nie żałuje tej decyzji, bo po prostu broker ten masz bogatszą ofertę.. – Carletto.

Po co mieć konto w Kanga jak to samo jest dostępne w Binance i Bybit, ale z drugiej strony ci brokerzy oferują jeszcze więcej kryptowalut? Na Kanga zawsze jakiegoś coina brakuje i trzymając tam środki często trzeba obejść się smakiem – Miras.

Dla dywersyfikacji można posiadać też konto na Kanga, żeby później mieć kilka bramek wyjścia z krypto. Ale aktywnie nie ma co tam inwestować, ponieważ oferta jest dość uboga. Mówię tu przede wszystkim o nowych kryptowalutach – PhilMen.

Spoko, że działają darmowe przelewy bankowe. Dzięki temu nie trzeba tracić kasy na prowizję, którą pobiera ZEN. Wystarczy, że zrobisz przelew bezpośrednio z banku i masz kasę na Kanga za free – Karolowski.

Co warto wiedzieć o Kanga?

💡Giełda online, a także podmiot oferujący stacjonarną wymianę kryptowalut

💡Poza Polską – platforma działająca w kilkudziesięciu państwach na świecie

💡Broker obsługujący polską walutę

Ostrzeżenie o potencjalnym zagrożeniu

Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na poniesienie straty, nie jest możliwe, dlatego nie jest to odpowiednia forma zarobkowania dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Redakcja naszego serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zagłosuj pierwszy

Udostępnij na swoim kanale

Kanga

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Kanga nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.