OKX – wszystko co musisz wiedzieć

OKX

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. OKX nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

OKX to giełda mniej rozpoznawalna w Polsce, ale globalnie odgrywa istotną rolę na rynku krypto. Funkcjonuje od 2014 roku, a w swojej ofercie posiada wiele opcji inwestowania w kryptowaluty. Co wyróżnia OKX na tle konkurencji?

Dlaczego warto?

✔️ Wiarygodna giełda sponsorująca m.in. Manchester City

✔️ Platforma z szerokim dostępem do kryptowalut

✔️ Tradycyjny handel tokenami i gra na dźwigni

🗨️ Opinia eksperta:

OKX to giełda, dzięki której można aktywnie inwestować w altcoiny. To platforma, która listuje wiele fundamentalnych projektów z TOP 100 wg kapitalizacji. Poza tym – OKX szybko reaguje na rynkowe trendy. Co to oznacza? Jeśli pojawia się nowy projekt z dużym hypem, to platforma ta chwilę później wprowadza go do swojej oferty. Dzięki temu ty, posiadając konto w OKX, możesz zainwestować w nowe kryptowaluty.

Dla początkujących inwestorów problemem może być brak płatności w PLN. Co więcej, za pośrednictwem OKX nie wyjdziesz do tradycyjnych walut, ponieważ broker ten nie oferuje wypłat FIAT. Giełda ta pozwala na wypłaty tylko krypto.

Zalety

 • Ponad 350 altcoinów
 • Wpłaty EUR
 • Staking kryptowalut

Wady

 • Brak wpłat i wypłat w PLN
 • Brak wypłat w tradycyjnych walutach
 • Obsługa klienta tylko po angielsku

Rejestracja konta w OKX

Konto realKonto demo
TAK (konieczna weryfikacja)TAK

OKX to jedna z nielicznych giełd krypto, która pozwala przetestować ofertę brokera za pośrednictwem konta demo. To praktyka stosowana przez platformy forex. W krypto rachunek demonstracyjny nie jest tak często stosowany, ale w OKX możesz inwestować za wirtualne środki.

okx aplikacja

Jeśli jednak chcesz kupić realne kryptowaluty, to musisz zweryfikować swoją tożsamość i zrobić depozyt. To wymaga od ciebie podania prawdziwych danych osobowych i potwierdzenia ich odpowiednimi dokumentami.

Do zweryfikowania konta potrzebujesz jednego z dokumentów:

 • dowód osobisty,
 • paszport,
 • prawo jazdy.

Co ciekawe, weryfikując się w OKX nie musisz przedstawiać dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania, jak to ma miejsce m.in. w Binance i Bybit.

Jak otworzyć konto w OKX?

 1. Przejdź do rejestracji na okx.com
 2. Wprowadź region, z którego pochodzisz
 3. Uzupełnij formularz wpisując: e-mail, kod weryfikacyjny, hasło do logowania

Po zalogowaniu się do OKX możesz zweryfikować tożsamość. To pozwoli ci na zrealizowanie wpłaty i handel kryptowalutami.

W edycji konta wpisz:

 • imię,
 • nazwisko,
 • adres zamieszkania.

Co dalej?

Dołącz fotokopię dokumentu tożsamości i wpisz numer/serię dowodu. Poza tym – wykonaj selfie, co również jest koniecznym krokiem w przejściu KYC.

Jeśli wpisane dane zostaną potwierdzone dokumentem tożsamości, to dosłownie w ciągu kilku minut powinieneś otrzymać informację o pozytywnej weryfikacji. To z automatu aktywuje twoje konto, z którego będziesz mógł w pełni korzystać.

Wpłaty i wypłaty

W OKX zrobisz wpłatę w następujących walutach:

 • EUR

Na ten moment wpłaty możliwe są tylko w euro. Minimalny depozyt liczy 2 EUR, a maksymalna pojedyncza wpłata 30 tysięcy EUR

Co ważne – robiąc depozyt automatycznie kupujesz kryptowalutę, a więc nie ma możliwości wpłaty EUR, żeby posiadać je na rachunku OKX. Dla przykładu – w OKX bezpośrednio za EUR kupisz stablecoina USDT/USDC, który odwzorowuje wartość dolara amerykańskiego.

Jedyną opcją wpłaty FIAT (euro) jest transakcja za pośrednictwem karty płatniczej.

👉 Metody wpłaty:

 • VISA/Mastercard – prowizja 3%

Co może zdziwić wielu inwestorów, to brak możliwości wypłaty tradycyjnej waluty z konta OKX. Z czego to wynika? Jak już informowaliśmy wcześniej – w OKX możesz przechowywać tylko kryptowaluty. Dlatego nie ma opcji wypłaty FIAT na rachunek bankowy. 

Jeśli chcesz wyjść do FIAT z posiadanych tokenów na OKX, to najpierw prześlij je na inną giełdę (która oferuje wypłaty FIAT np. Binance), a następnie sprzedaj i wypłać dostępną opcją płatności.

Opłaty

Co negatywnie wpływa na naszą opinię o OKX, to wysokie prowizje od wpłaty tradycyjnych walut. 3% opłaty za transakcje w euro, to wysoki koszt. Dlatego lepiej jest zrobić depozyt w Binance, a następnie przelać środki na giełdę OKX, żeby kupić kryptowalutę, która jest listowana na tej platformie.

Na plus w OKX są niskie opłaty maker/taker od handlu kryptowalutami. Poza tym – takie czynności, jak rejestracja i utrzymanie konta są w pełni darmowe.

👉 Wykaz głównych opłat w OKX:

Opłata
RejestracjaDarmowa
Utrzymanie kontaDarmowe
Wpłaty3% prowizji
WypłatyBrak (opłaty krypto wg sieci)
Maker/taker0.08%/0.1%

Oferta OKX

OKX obsługuje kompleksowo rynek kryptowalut. Co to oznacza? To że u tego brokera kupisz Bitcoina, Ethereum i setki innych altcoinów. Poza tym giełda ta pozwala na spekulowanie za pośrednictwem dźwigni, a także pasywne zarabianie odsetek od posiadanych assetów krypto.

okx platforma

Co więcej, OKX wzorem Binance oferuje też własny portfel Web 3.0, dzięki któremu jeszcze bezpieczniej możesz przechowywać zgromadzone kryptowaluty.

🔎 Twoje możliwości na OKX:

 • Handel spot kryptowalutami
 • Gra na dźwigni
 • Staking
 • NFT

Kryptowaluty

W OKX odnajdą się konserwatywni inwestorzy, którzy wybierają tylko główne projekty krypto, jak i te osoby, które polują na bardziej ryzykowne coiny. Oferta OKX obejmuje kryptowaluty z wielu sektorów: Layer 1, Layer 2, AI, RWA, Gaming czy DePin.

🗨️ Komentarz eksperta:

W OKX znajdziesz wiele kryptowalut, które aktualnie “grzeją” rynek. To plus tej platformy, że nie ociąga się z listowaniem nowych tokenów. Jest to pomocne przede wszystkim dla tych inwestorów, którzy wybierają kryptowaluty z niższą kapitalizacją. Dzięki temu można być o krok przed innymi i wygenerować lepsze zwroty z inwestycji.

Podsumowując – na OKX kupisz podstawowe projekty jak BTC, ETH, SOL, BNB i LINK, jak i bardziej ryzykowne altcoiny np. memecoiny.

👉 Kryptowaluty na OKX:

Liczba+350
Bitcoin & EthereumTak
PozostałeBNB, SOL, ADA, AVAX, ARB, OP, Pyth, LINK, PEPE, LINK, TON, INJ, TIA
StablecoinyUSDT, USDC, DAI

Platforma tradingowa

Trading View – to zewnętrzna platforma, która obsługuje giełdę OKX. To gwarantuje dostęp do profesjonalnych narzędzi analitycznych, a także rozbudowanych wykresów. Z tego wszystkiego skorzystasz na stronie okx.com i aplikacji mobilnej na iOS/Android.

Ze względu na mnogość funkcji w OKX, to platforma pozwala na ustawienie alertów cenowych, automatyczne otwieranie/zamykanie pozycji i boty DCA/copy trading. Poza tym – za pośrednictwem OKX możesz stakować swoje tokeny, żeby zarabiać wygenerowane odsetki. Funkcja ta jest dostępna m.in. na takich coinach jak:

 • USDT
 • INJ
 • DOT
 • ATOM
 • RON
 • TIA
 • DAI

W OKX możesz kupować/sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem dwóch opcji:

 • konwersji – wymiana tokenów przypominająca kantor
 • handlu na giełdzie – składanie lub realizowanie zlecenia
okx kantor

W porównaniu do Binance, to jedyne czego brakuje w OKX, to brak farmingu tokenów za pośrednictwem launchpooli lub launchpadów.

Obsługa klienta

W OKX obsługa klienta przyjmuje i odpowiada na zgłoszenia przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Co istotne – nie ma możliwości komunikowania się w języku polskim. Strona i aplikacja są tłumaczone na nasz język, ale support odpowiada tylko po angielsku.

Formy kontaktu:

 • Czat na żywo
 • E-mail

Tak jak na innych giełdach krypto, tak i w OKX czat na żywo w pierwszej fazie prowadzony jest przez sztuczną inteligencję. Jeśli będziesz chciał porozmawiać z realnym pracownikiem, to musisz uzbroić się w cierpliwość i przejść przez konwersację z obsługą AI. Wybierając e-mail – wolniej otrzymasz odpowiedź, ale będzie ona przygotowana przez pracownika działu obsługi klienta.

Informacje o brokerze

Stronaokx.com
SiedzibaSeszele
Rok założenia2014 r.
AplikacjaiOS, Android
WalutyEUR
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
Kryptowaluty+350
NFTTAK
Polski supportNIE

OKX to giełda, która pojawiła się na rynku wcześniej niż Binance i Bybit. Platforma ta pozwala na handel kryptowalutami od 2014 roku. W tym czasie giełda ta m.in. zmieniła siedzibę – początkowo znajdowała się ona w Hongkongu, a obecnie na Seszelach. Przeprowadzka ta była pokłosiem chińskiego prawa, które de facto banowało rynek kryptowalut w tym kraju.

OKX to sponsor zespołu formuły 1, McLaren, a także klubu piłkarskiego, Manchester City.

Giełda OKX obsługuje klientów z ponad 100 państw, w tym z Polski.

Opinie

Nie opłaca się kupować krypto za kartę, bo prowizja wynosi aż 3%…sporo, dlatego ja nie handluję na OKX, a robię wpłaty na Binance, bo tam ZEN kosztuej tylko 1% od transakcji – Fabinho.

Trudno posiadać konto tylko na OKX, bo giełda ta nie pozwala się cashować…tak czy siak krypto i tak trzeba przesłać gdzie indziej, gdzie da radę wypłacić środki do banku – Trejdi.

Taki broker niezbyt skrojony pod nasze realia – brak PLN, supportu w PL i na dodatek bez wypłat. Widzę znacznie lepsze opcje w inwestowaniu przez Zonda czy Binance – KrólBTC.

Ja mieszkam w Anglii i korzystam właśnie z OKX do kupowania krypto. Na Wyspach to bardzo popularna giełda – Terry.

Co warto wiedzieć o OKX?

💡 Giełda, która nie oferuje wypłat FIAT

💡 Zagraniczny broker krypto udostępniający handel spot, jak i lewar

💡 Platforma z szerokim wyborem altcoinów

💡 Broker umożliwiający kupno krypto za kartę VISA/Mastercard

Ostrzeżenie o potencjalnym zagrożeniu

Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na poniesienie straty, nie jest możliwe, dlatego nie jest to odpowiednia forma zarobkowania dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Redakcja naszego serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zagłosuj pierwszy

Udostępnij na swoim kanale

OKX

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. OKX nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.