Zonda Crypto – wszystko co musisz wiedzieć

crypto

Zonda Crypto

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Binance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Zonda Crypto to giełda z polskimi korzeniami. Co to oznacza? To że jest dobrze dostosowana do naszych realiów, jeśli chodzi o wpłaty i wypłaty. Na tej platformie łatwo kupisz główne kryptowaluty.

Dlaczego warto?

✔️ Giełda z płatnościami w PLN

✔️ Dostęp do Bitcoina, ETH i kilkudziesięciu altcoinów

✔️ Sponsor Rakowa Częstochowa i Juventusu Turyn

✔️ Broker w pełni komunikujący się po polsku

🗨️ Opinia eksperta:

Jeśli chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty, a głównie polujesz na Bitcoina i Ethereum, to konto w Zonda Crypto jest dobrym wyborem. Dlaczego? Dlatego, że to czytelna i intuicyjna platforma. Dzięki temu łatwo otworzysz rachunek, zrobisz wpłatę, a następnie wymienisz depozyt na krypto.

Zonda nie oferuje tradingu na dźwigni, stakingu czy launchpooli, a to oznacza, że nie ma tak wielu funkcji, co Binance i Bybit. Dla początkującego to duże ułatwienie, ponieważ nie musisz się zastanawiać, którą opcje wybrać, żeby bezpiecznie kupić kryptowalutę. W tym przypadku mniej znaczy lepiej.

Zalety

 • Darmowe wpłaty
 • Prosty interfejs giełdowy
 • Depozyt poprzez ZEN

Wady

 • Wysoka prowizja maker/taker
 • Ograniczony dostęp do najnowszych projektów
 • Brak tradingu

Rejestracja konta w Zonda Crypto

Konto realKonto demo
TAK (konieczna weryfikacja)NIE

Zonda Crypto to regulowana giełda, która przestrzega zasad dotyczących KYC i AML. A to oznacza, że za jej pośrednictwem nie kupisz anonimowo krypto. Żeby otworzyć konto na tej platformie – jesteś zobligowany do podania autentycznych informacji, ponieważ później musisz zweryfikować tożsamość.

zonda crypto rejestracja

Tak jak u innych brokerów krypto, tak i w Zonda Crypto nie otworzysz konta demo. Jeśli chcesz handlować kryptowalutami, to możesz to robić tylko za prawdziwe pieniądze.

Aby otworzyć i zweryfikować konto w Zonda Crypto przygotuj dowód osobisty i dokument potwierdzający adres zamieszkania np. rachunek za telefon/internet.

Jak otworzyć konto w Zonda Crypto?

 1. Przejdź do Zonda Crypto z naszego linku
 2. Uzupełnij pierwszy formularz (e-mail, hasło, PIN)
 3. Zaloguj się i dokończ rejestrację wprowadzając szczegółowe informacje: imię, nazwisko, PESEL, adres

Na czym polega weryfikacja? Na przesłaniu do brokera zdjęć dowodu osobistego (obustronnych), a także dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. Zwróć jednak uwagę, aby rachunek czy wyciąg bankowy nie był starszy niż sprzed trzech ostatnich miesięcy. Informacja o weryfikacji zwykle pojawia się na następny dzień roboczy.

Wpłaty i wypłaty

W Zonda Crypto możesz inwestować w czterech walutach:

 • PLN
 • USD
 • EUR
 • GBP

Prowizje od wpłaty i wypłaty różnią się w zależności od obsługiwanej waluty. Jeśli chodzi o PLN, to minimalny depozyt wynosi 10 zł. Realizując go za pośrednictwem przelewu bankowego – nie zapłacisz żadnej opłaty. Natomiast od wypłat (PLN) Zonda Crypto pobiera 0.5% od transakcji.

👉 Metody wpłaty:

 • Przelew bankowy – bez prowizji
 • ZEN – 1% prowizji
 • VISA/Mastercard – 2.99% prowizji

Opłaty

Wzorem innych giełd krypto Zonda nie pobiera prowizji za rejestrację czy przetrzymywanie kryptowalut. Co to oznacza? Konto otworzysz za darmo, a zakupione tokeny możesz przechowywać dłuższy czas – bez żadnej opłaty za brak aktywności na rachunku.

Na co musisz zwrócić uwagę, to na prowizje maker/taker od kupna i sprzedaży kryptowalut. W tym przypadku podstawowa opłata wynosi 0.30% i 0.45% od transakcji. Poza tym – każda wypłata obarczona jest prowizją. Przelew bankowy – 0.5% od transakcji, a transfer poprzez ZEN – 1%.

👉 Wykaz głównych opłat w Zonda Crypto:

Opłata
RejestracjaDarmowa
Utrzymanie kontaDarmowe
WpłatyDarmowe
Wypłaty0.5%
Maker/taker0.30%/0.45%

Oferta Zonda Crypto

Zonda Crypto nie jest tak rozbudowaną giełdą co Binance, Bybit czy Kraken. Wynika to przede wszystkim z tego, że platforma ta nie oferuje tradingu na dźwigni, stakingu i farmingu tokenów. Zonda Crypto jest skoncentrowana na tradycyjnym handlu spot, dzięki czemu możesz wymienić tradycyjną walutę na krypto.

🔎 Twoje możliwości na Zonda Crypto:

 • Kupno i sprzedaż kryptowalut
 • Zamiana tradycyjnych walut na krypto

Kryptowaluty

Jeśli jesteś typem inwestora, który chce mieć ekspozycje na główne kryptowaluty takie jak BTC, ETH, SOL czy AVAX, to w Zonda Crypto zrealizujesz takie inwestycje. To broker, który posiada w swojej ofercie najważniejsze projekty kryptowalutowe. Na pewno znajdziesz w tym miejscu kryptowaluty o wysokiej kapitalizacji.

zonda kryptowaluty

Bardziej zaawansowani inwestorzy krypto mogą odczuwać duże braki w ofercie Zondy. Wynika to z tego, że często broker ten z dużym opóźnieniem wprowadza handel nowymi projektami. Pod tym kątem zdecydowanie lepiej reagują globalne giełdy takie jak Binance, Coinbase i Bybit.

🗨️ Komentarz eksperta:

Na pewno Zonda Crypto nie sprawdzi się dla inwestorów, którzy szukają tzw. low capów, czyli coinów o niskiej kapitalizacji. To broker, który listuje kryptowaluty z TOP 100-200 wg market cap. Jeśli polujesz na nowe projekty, to powinieneś otworzyć konto na innej giełdzie krypto.

👉 Kryptowaluty na Zonda Crypto:

Liczba+70
Bitcoin & EthereumTak
PozostałeBNB, SOL, Matic, ADA, AVAX, XRP, DOT, LTC, TIA, PEPE, Doge, Shiba INU, RNDR
StablecoinyUSDT, USDC

Platforma tradingowa

Choć Zonda Crypto nie oferuje tradingu na dźwigni, to i tak udostępnia profesjonalny kokpit, dzięki któremu masz podgląd na wykresy, a także możesz przeprowadzić analizę techniczną. Co więcej – handlując spot masz możliwość ustawienia parametrów transakcji:

 • otwarcie pozycji,
 • zamknięcie pozycji.

Aby trzymać rękę na pulsie możesz też ustawić alerty cenowe. Dzięki temu otrzymasz informację o tym, że wskazana przez ciebie kryptowaluta osiągnęła poziom cenowy, który cię interesuje.

U brokera Zonda Crypto możesz kupić kryptowaluty na dwa sposoby:

 1. giełdowe zlecenie,
 2. kantor.

Pierwsza opcja oznacza, że handlujesz bezpośrednio na giełdzie i wystawiasz lub realizujesz czyjeś zlecenie (wówczas płacisz prowizje maker/taker). Druga możliwość przypomina transakcje w kantorze – po prostu wymieniasz jedną walutę na inną (koszt ukryty jest w spreadzie).

Posiadając konto w Zonda Crypto kryptowalutami możesz handlować również za pośrednictwem mobilnej aplikacji na iOS i Android.

Obsługa klienta

Support Zonda Crypto działa po polsku. Z brokerem możesz skontaktować się codziennie w godzinach 8:00 – 22:00.

Formy kontaktu:

 • Czat na żywo
 • E-mail

Wybierając czat na żywo pamiętaj, że początkowo konwersacja jest prowadzona przez AI. Jeśli proponowane odpowiedzi nie rozwiążą twojego problemu, to dopiero po tym zostaniesz przekierowany do rozmowy z realnym pracownikiem.

Wg naszych doświadczeń obsługa klienta Zonda Crypto kompetentnie rozwiązuje problemy, a także szczegółowo odpowiada na zadane pytania.

Informacje o brokerze

Stronazondacrypto.com
SiedzibaEstonia
Rok założenia2014 r.
AplikacjaiOS, Android
WalutyPLN, USD, EUR, GBP
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
Kryptowaluty+70
NFTNIE
Polski supportTAK

To giełda, która w ostatnich latach często zmieniała nazwę. Niegdyś był to Bitbay, później Zonda, a teraz Zonda Crypto. To broker zarejestrowany w Estonii, a więc działa na licencji państwa członkowskiego w Unii Europejskiej. Spora część zespołu Zonda Crypto pochodzi z Polski – m.in. CEO, Przemysław Kral.

zonda crypto

W 2023 roku Zonda Crypto ogłosiła duże partnerstwa z klubami piłkarskimi. Na polskim podwórku sponsoruje Raków Częstochowa, a we Włoszech – Juventus Turyn. To pokazuje, że platforma ta buduje swoją rozpoznawalność nie tylko w Polsce, ale też międzynarodowo.

Według najnowszych danych z giełdy do tej pory skorzystało ponad milion inwestorów.

Opinie

Jeśli ktoś kompletnie nie wie, jak się kupuje krypto i robi to pierwszy raz, to z Zondy może skorzystać. I tak po pewnym wtajemniczeniu zrezygnuje z tego brokera w poszukiwaniu ciekawszych tokenów. Wówczas najczęściej droga prowadzi do Binance – antyETH.

Nie ma sensu posiadać konta w Zonda Crypto jak ma się pod nosem lepsze giełdy takie jak Binance i Bybit. To platformy które też pozwalają na handel w PLN, ale za to oferują znacznie więcej kryptowalut – Craw55.

Brakuje na Zondzie szybszego dodawania nowych projektów – często robią to wtedy, jak już cena mocno odjedzie – Pablito.

Na start dobra giełda, ale później trzeba szukać bardziej rozbudowanych platform i tutaj na myśl przychodzi mi tylko Binance – Markowski.

Co warto wiedzieć o Zonda Crypto?

💡 Giełda oferująca ponad 70 kryptowalut

💡 Platforma, która posiada ponad milion użytkowników

💡 Broker działający m.in. w Hiszpanii i we Włoszech

Ostrzeżenie o potencjalnym zagrożeniu

Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na poniesienie straty, nie jest możliwe, dlatego nie jest to odpowiednia forma zarobkowania dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Redakcja naszego serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Spodobał Ci się ten artykuł?

5/5 - (Liczba ocen: 1)

Udostępnij na swoim kanale

crypto

Zonda Crypto

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Binance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.