Exmo – wszystko co musisz wiedzieć

exmo

Exmo

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Exmo nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Exmo to niszowa giełda kryptowalut. Za jej pośrednictwem kupisz Bitcoina i Ethereum, a także główne altcoiny. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o tej platformie?

Dlaczego warto?

✔️ Możliwość kupna i sprzedaży podstawowych kryptowalut

✔️ Staking tokenów

✔️ Darmowy dostęp do wykresów Trading View

🗨️ Opinia eksperta:

W porównaniu do potentatów Exmo to giełda o mikroskopijnym znaczeniu dla rynku. Dlaczego w takim razie miałbyś z niej korzystać? Widzę jeden powód. Jeśli interesuje cię tylko zakup Bitcoina lub Ethereum, to możesz wybrać właśnie Exmo. Za pośrednictwem tego brokera wejdziesz w posiadanie tych dwóch, największych kryptowalut.

Exmo nie oferuje tradingu, rynku NFT, launchpooli czy innych narzędzi znanych z największych platform. To bardzo ograniczona giełda, więc jeśli zależy ci na szerokich możliwościach, jakie daje rynek Web 3, to wybierz Binance, Zonda Crypto czy Bybit.

Zalety

 • Darmowy depozyt w euro
 • Prosty interfejs giełdy
 • Aplikacja mobilna

Wady

 • Brak języka polskiego
 • Mało altcoinów
 • Brak tradingu
 • Brak NFT

Rejestracja konta w Exmo

Konto realKonto demo
TAK (konieczna weryfikacja)NIE

Exmo to giełda przestrzegająca zasad KYC i AML. Co to oznacza? To że musisz zweryfikować swoją tożsamość, żeby móc kupić/sprzedać kryptowaluty na tej platformie.

exmo rejestracja

W pierwszej kolejności jesteś zobligowany do zarejestrowania konta, a następnie potwierdzenia swojej tożsamości. Dlatego przygotuj dowód osobisty, dzięki któremu przejdziesz przez procedurę KYC.

Jak otworzyć konto w Exmo?

 1. Kliknij w nasz link, a zostaniesz przekierowany do formularza rejestracji
 2. Wpisz: login, e-mail i hasło
 3. Zweryfikuj pocztę e-mail i zaloguj się do Exmo

Co dalej? Dokończ rejestrację tj. wpisz wszystkie wymagane informacje takie jak:

 • imię,
 • nazwisko,
 • PESEL,
 • adres zamieszkania.

Co więcej, dołącz zdjęcia (obustronne) dowodu osobistego i zrób selfie trzymając przy twarzy dokument tożsamości (dowód osobisty).

Po wysłaniu wniosku o weryfikację poczekaj na informację od brokera. Wiadomość o pozytywnym przejściu przez KYC powinna pojawić się tego samego dnia.

Pamiętaj, że warto zabezpieczyć dostęp do konta za pośrednictwem dwustopniowej weryfikacji. W tym celu możesz wybrać m.in. autoryzację poprzez aplikację Google Authenticator.

Wpłaty i wypłaty

Exmo obsługuje wpłaty w kilku walutach tradycyjnych:

 • PLN
 • USD
 • EUR
 • GBP

Co jednak ciekawe – w zależności od waluty oferowane są inne metody depozytu. PLN wpłacisz kartą VISA, Mastercard, a także za pośrednictwem Apple Pay. Od każdej opcji pobierana jest prowizja. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wpłata euro przelewem bankowym. To darmowa transakcja.

Minimalny depozyt w Exmo liczy 20 złotych lub równowartość w innej walucie.

👉 Metody wpłaty:

 • Przelew bankowy – bez prowizji (EUR)
 • VISA/Mastercard – prowizja 2.49%

Exmo realizuje wypłaty tylko w euro. Co to oznacza? U tego brokera możesz sprzedać krypto do EUR, a następnie wypłacić środki na konto bankowe. W tym przypadku prowizja wynosi 0.2% od transakcji + 1 EUR.

Opłaty

W Exmo, tak jak na innych giełdach krypto, nie płacisz za rejestrację i utrzymanie konta. Zakupione kryptowaluty możesz dowolnie przechowywać na rachunku tego brokera, a on nie naliczy żadnej prowizji. Nawet jeśli nie wykażesz żadnej aktywności w dłuższym terminie.

Co pozytywne, to darmowy sposób na wpłaty FIAT za pośrednictwem przelewu SEPA w euro. Niestety, od wypłaty naliczana jest prowizja.

👉 Wykaz głównych opłat w Exmo:

Opłata
RejestracjaDarmowa
Utrzymanie kontaDarmowe
WpłatyDarmowa
Wypłaty0.2% + 1 EUR
Maker/taker0.1%/0.3%

Kupując lub sprzedając na giełdzie poniesiesz prowizję ukrytą w transakcji. W Exmo opłata maker/taker wynosi 0.1%/0.3%. Dla porównania w Binance dla obu stron opłata jest taka sama i liczy 0.1%/0.1%.

Oferta Exmo

Na giełdzie Exmo możesz kupić i sprzedać kryptowaluty, a także stakować posiadane tokeny. Nie jest to jednak broker obsługujący setki altcoinów, dlatego kupno i sprzedaż ogranicza się tylko do niektórych projektów. Można dostrzec, że Exmo nie nadąża za trendami i bardzo wolno listuje nowe kryptowaluty. Jako inwestor możesz czuć, że omijają cię rynkowe okazje, bo twój broker nie poszerza swojego portfolio.

🔎 Twoje możliwości na Exmo:

 • Kupno i sprzedaż kryptowalut
 • Staking

W ramach Exmo earn (przypomina Binance earn) możesz zarabiać odsetki od posiadanych aktywów. Wystarczy, że zamrozisz swoje kryptowaluty na określony czas, a broker wypłaci ci odsetki.

Staking obejmuje takie tokeny jak:

 • BTC
 • ETH
 • USDT
 • USDC
 • DAI
 • LTC
 • TON
 • EXM
 • ATOM
 • DOT
 • SOL
 • LINK
 • ENA

Kryptowaluty

Poza Bitcoinem i Ethereum, to Exmo oferuje zgrane płyty w postaci kryptowalut, które na rynku są od dobrych kilku lat. To projekty, które swoje ATH mają dawno za sobą, a aktualnie bycze narracje obejmują inne kryptowaluty. W tym przypadku Exmo jest daleko za rynkiem. Co dziwi, bo w końcu platforma ta powinna dawać klientom to, czego szukają.

exmo oferta

Oferta kryptowalut jest zdecydowanie szersza na następujących giełdach:

🗨️ Komentarz eksperta:

Nie da się ukryć, że Exmo w swojej ofercie posiada stare coiny. Tokeny takie jak LTC, NEAR czy DOT czasy świetności mają już za sobą. Ale na Exmo wciąż możesz je kupić, ale nie zainwestujesz w nowe kryptowaluty takie jak Ondo, TAO czy TIA. Dlatego, jeśli szukasz najnowszych projektów, które pojawiają się na rynku, to powinieneś inwestować za pośrednictwem Binance, a nie Exmo.

👉 Kryptowaluty na Exmo:

Liczba+30
Bitcoin & EthereumTak
PozostałeSOL, LTC, NEAR, XRP, ADA, SHIB, DOT, ATOM, DOGE, BCH, PEPE, ARB, OP, WIF
StablecoinyUSDT, USDC, DAI

Platforma tradingowa

Giełda Exmo nie oferuje tradingu na dźwigni, dlatego za pośrednictwem tej platformy możesz kupować/sprzedać kryptowaluty na koncie spot. W tym przypadku ułatwieniem jest zawarcie takiej transakcji po aktualnej cenie rynkowej (szybka realizacja) lub zgodnie z ustalonym progiem cenowym (automatyczne zlecenie). To opcje giełdowe dostępne również u pozostałych brokerów krypto.

exmo platforma

Platforma Exmo umożliwia zakup kryptowalut bezpośrednio za PLN. Za naszą walutę wejdziesz w posiadanie Bitcoina, Ethereum lub stablecoina Tether. Najwięcej par handlowych dostępnych jest z udziałem USDT.

Wykresy na exmo.com dostarczane są przez Trading View, a to oznacza, że masz dostęp do wszystkich narzędzi ułatwiających przeprowadzenie analizy technicznej:

 • kilkadziesiąt oscylatorów,
 • modyfikator interwału,
 • przybornik do rysowania,
 • miarka.

Posiadając konto w Exmo kryptowaluty kupisz na stronie exmo.com i aplikacji mobilnej na iOS/Android.

exmo aplikacja

Obsługa klienta

W Exmo support pracuje codziennie w godzinach 8:00 – 17:00. Jest tylko jedna forma kontaktu – formularz e-mail. To broker, który nie obsługuje czatu na żywo, co jest sporym zaskoczeniem in minus.

Formy kontaktu:

 • E-mail

Często pierwszym wyborem w komunikacji z brokerem jest właśnie czat na żywo. W Exmo nie nawiążesz takiej interakcji i jesteś skazany na klasyczną wiadomość e-mail. Według naszych obserwacji czas oczekiwania na reakcje pozostawia sporo do życzenia. Czasami musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać na odpowiedź nawet kilka godzin.

Poza tym – support nie komunikuje się po polsku.

Informacje o brokerze

Stronaexmo.com
SiedzibaLondyn
Rok założenia2014 r.
AplikacjaiOS, Android
WalutyPLN, EUR, GBP, USD
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
Kryptowaluty+30
NFTNIE
Polski supportNIE

Exmo to platforma krypto, która została założona w 2014 roku. Oddziały brokera znajdują się w Polsce, Litwie i Wielkiej Brytanii. Głównym regionem działania giełdy jest Europa Środkowo-Wschodnia.

EXMO Poland Sp. z o.o. posiada siedzibę w Krakowie na ulicy Św. Filipa 23/4.

Jak wynika z informacji przedstawionych na stronie exmo.com codziennie z giełdy korzysta około 24 tysiące inwestorów. Łącznie na platformie zarejestrowało się milion użytkowników.

W 2020 roku giełda ta została zaatakowana przez hakerów. Z rachunków zniknęło około 5% kapitału w takich kryptowalutach jak BTC, ETH, XRP i USDT.

Opinie

Bardzo kiepska giełda…nie wiem po co tak handlować, jak ma się pod ręką binance czy bybit, które zdecydowanie dystansują Exmo – BinMen.

Szukam kryptowalut na Exmo i ciężko znaleźć coś dobrego..parę coinów na czele z Bitcoinem i Ethereum. Bardzo uboga oferta – Trejder23.

Mało znana giełda, bez dużej liczby altcoinów…nie wiem po co rejestrować tam konto. To z takich niszowych platform to zdecydowanie lepszy jest Mexc, który ma setki kryptowalut – Master.

Jak ktoś dysponuje Euro to może tanio wpłacić, a później wypłacić. Ale handel innymi walutami to się w ogóle nie opłaca – Brytyjczyk.

Co warto wiedzieć o Exmo?

💡 Giełda krypto, która posiada oddział w Krakowie

💡 Nie jest to globalny potentat jak Binance, Coinbase i Kucoin

💡 Platforma, na której kupisz około 30 kryptowalut

💡 Broker obsługujący wpłaty i wypłaty w EUR

Ostrzeżenie o potencjalnym zagrożeniu

Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na poniesienie straty, nie jest możliwe, dlatego nie jest to odpowiednia forma zarobkowania dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Redakcja naszego serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zagłosuj pierwszy

Udostępnij na swoim kanale

exmo

Exmo

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Exmo nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.