Bitfinex – wszystko co musisz wiedzieć

Bitfinex

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Bitfinex nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Bitfinex to jedna z najstarszych giełd krypto na rynku. W Polsce nie jest tak rozpoznawalna jak Binance, Coinbase i Bybit, ale na świecie odgrywa istotną rolę. Jakie są mocne i słaby strony inwestowania za pośrednictwem Bitfinex?

Dlaczego warto?

✔️ Giełda z długim stażem

✔️ Dostęp do ponad 200 altcoinów

✔️ Darmowa obsługa konta

✔️ Trading na dźwigni

🗨️ Opinia eksperta:

Osobiście traktuję Bitfinex jako dywersyfikacja posiadanych kont na giełdach krypto. Nie jest to moja podstawowa platforma do handlowania, ale niekiedy pojawiają się na niej ciekawe projekty, których nie ma na Binance czy Bybit. Wówczas inwestuję właśnie za pośrednictwem Bitfinex. Dla takich ruchów warto posiadać rachunek na tej giełdzie – wówczas nie jesteś ograniczony ofertą jednego brokera.

Dla polskich inwestorów Bitfinex nie jest wyjątkowo przyjazny. Dlaczego? Raz – nie tłumaczy strony na nasz język, a dwa – nie oferuje płatności w PLN. Jeśli chcesz kupować krypto na Bifinex to pamiętaj, że musisz wpłacić zagraniczne waluty na saldo np. euro czy dolara amerykańskiego.

Zalety

 • Wpłaty i wypłaty FIAT np. USD, EUR, GBP
 • Możliwość kupna i sprzedaży BTC, ETH i pozostałych kryptowalut
 • Niskie prowizje maker/taker na giełdzie

Wady

 • Brak tłumaczenia na język polski
 • Brak polskiej waluty
 • Obsługa klienta tylko pocztą e-mail

Rejestracja konta w Bitfinex

Konto realKonto demo
TAK (konieczna weryfikacja)NIE

Aby kupować i sprzedawać kryptowaluty w Bitfinex, to najpierw musisz otworzyć konto u tego brokera i zweryfikować swoją tożsamość. Polega to na uzupełnieniu formularza rejestracyjnego, a także dołączenia zdjęć wymaganych dokumentów m.in. dowodu osobistego.

Co nowego w Bitfinex, to konieczność zweryfikowania rachunku bankowego. Przed wypłatą musisz przedstawić aktualny wyciąg z konta bankowego, na którym widnieją twoje dane osobowe. Pamiętaj, by weryfikacja dotyczyła rachunku, na który następnie będziesz przelewał swoje środki z giełdy Bitfinex.

Jak otworzyć konto w Bitfinex?

 1. Przejdź na bitfinex.com
 2. Wypełnij formularz wpisując e-mail, hasło, nazwę użytkownika i kraj pochodzenia
 3. Zweryfikuj pocztę e-mail i zaloguj się na konto

Po rejestracji jesteś zobligowany do przejścia procedury KYC. W tym przypadku w edycji konta musisz uzupełnić dane osobowe:

 • imię,
 • nazwisko,
 • PESEL,
 • adres zamieszkania.

Poza tymi informacjami Bitfinex wymaga dołączenia zdjęć dokumentu tożsamości. Chodzi o dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Dodatkowo – musisz potwierdzić adres zamieszkania. To zrobisz m.in. przesyłając wyciąg z konta bankowego, na którym będą widoczne twoje dane i adres.

Co ciekawe, Bitfinex od razu po rejestracji wymusza ustawienie dwustopniowej weryfikacji w celu lepszego zabezpieczenia konta. W tym przypadku do wyboru masz:

 • aplikację Google Authenticator,
 • klucz fizyczny Fido.

Wpłaty i wypłaty

Bitfinex obsługuje płatności w następujących walutach:

 • USD
 • EUR
 • GBP

To broker, który nie pozwala na składanie depozytów i realizowanie wypłat w polskim złotym. Jeśli chcesz wykonać płatność FIAT, to musisz operować zagranicznymi walutami.

W Bitfinex wpłaty najkorzystniej wychodzą za pośrednictwem tradycyjnego przelewu bankowego. Transfer w ten sposób może potrwać kilka godzin, a nawet jeden dzień roboczy. Wszystko dlatego, że Bitfinex nie oferuje błyskawicznych przelewów bankowych przy użyciu ZEN, jak to ma miejsce w Binance i Bybit.

👉 Metody wpłaty:

 • Przelew bankowy – prowizja 0.1%
 • VISA/Mastercard – prowizja 3%

Minimalna wpłata i wypłata liczy 10 USD lub równowartość tej kwoty w innej walucie.

Opłaty

W Bitfinex nie ma opłat za podstawowe czynności na giełdzie, a więc rejestrację, utrzymanie konta i przechowywanie kryptowalut. 

Z czym musisz się liczyć, to z prowizjami od wpłat i wypłat. W tym przypadku jest jedna stawka i wynosi 01% od transakcji. Poza tym kupując lub sprzedając krypto na giełdzie zapłacisz prowizję maker/taker.

👉 Wykaz głównych opłat w Bitfinex:

Opłata
RejestracjaDarmowa
Utrzymanie kontaDarmowe
Wpłaty0.1% prowizji
Wypłaty0.1% prowizji
Maker/taker0.1%/0.2%

Oferta Bitfinex

Bitfinex to giełda dla tzw. defensywnych inwestorów, którzy kupują aktywa na saldo spot, jak i spekulantów korzystających z tradingu na dźwigni. Platforma ta łączy obie te funkcje – podobnie jak Binance, Kucoin, Bybit czy Kraken.

bitfinex kryptowaluty

Co więcej, na Bitfinex możesz też zarabiać odsetki na posiadanych kryptowalutach. Wszystko dzięki funkcji stakingu, który obsługuje takie tokeny jak Solana, Matic, Tron, Atom, Tezos, Polkadot i Ethereum.

bitfinex staking

🔎 Twoje możliwości na Bitfinex:

 • Kupno i sprzedaż kryptowalut
 • Kontrakty futures na dźwigni
 • Staking

Bitfinex nie oferuje launchpooli i launchpadów, jak to robi Binance i Bybit. Poza tym – funkcja stakingu ograniczona jest do wybranych coinów. Na wspomnianych wcześniej platformach są większe możliwości pasywnego dochodu od posiadanych kryptowalut. Pod tym względem Bitfinex może jeszcze sporo poprawić.

Kryptowaluty

Bitfinex na swoim listingu posiada większość kryptowalut z TOP 100 wg kapitalizacji rynkowej. To coiny, które cieszą się największą popularnością, a na tej giełdzie możesz wejść w ich posiadanie. Dzięki temu za pośrednictwem Bitfinex możesz inwestować w fundamentalne projekty na krypto.

To platforma, która umożliwia też bardziej ryzykowne ruchy. W ofercie kryptowalut znajdują się też projekty ze znacznie mniejszym market capem. Dają one szanse na większe wzrosty, ale też potęgują ryzyko porażki.

🗨️ Komentarz eksperta:

W Bitfinex uzyskasz ekspozycje na główne kryptowaluty, jak i altcoiny z niższą kapitalizacją. Nie jest jednak to tak aktywna giełda jak Binance, Bybit czy Kucoin, jeśli chodzi o listing nowych projektów. Na Bitfinex kryptowaluty często pojawiają się z opóźnieniem. Dla przykładu – klienci Binance mają dostęp do tokenów, a ci z Bitfinex wciąż czekają na możliwość handlu.

👉 Kryptowaluty na Bitfinex:

Liczba+200
Bitcoin & EthereumTak
PozostałeLINK, ENA, ADA, SOL, DOGE, PEPE, SUI, FLOKI, ARB, TIA, WIF, LTC, AVAX, DOT 
StablecoinyUSDT, USDC, DAI, TUSD

Platforma tradingowa

Wykresy na Bitfinex generowane są z platformy tradingowej Trading View. To często stosowana praktyka wśród brokerów online. Zapewnia to dostęp do wielu analitycznych narzędzi, a także oscylatorów, co ułatwia analizę techniczną i fundamentalną. Co więcej, nie musisz instalować zewnętrznego oprogramowania typu MetaTrader, żeby mieć dostęp do funkcjonalności giełdy.

bitfinex platforma

Posiadając konto na Bitfinex możesz handlować za pośrednictwem komputera i aplikacji mobilnej. W telefonie działają wszystkie zlecenia kupna/sprzedaży, a także alerty cenowe. W ten sposób za pośrednictwem powiadomienia PUSH możesz otrzymać informację o tym, że dane aktywo osiągnęło oczekiwaną przez ciebie wycenę. 

📈 Na platformie Bitfinex znajdziesz:

 • kilkadziesiąt wykresów/oscylatorów,
 • skalę: logarytmiczną/procentową,
 • ponad 400 par walutowych do tradingu na dźwigni,
 • możliwość ustawienia automatycznych zleceń kupno/sprzedaż,
 • narzędzia do rysowania,
 • zapisywanie wykresów.

Obsługa klienta

Support Bitfinex odpowiada przez całą dobę. Co jednak istotne – nie ma możliwości komunikowania się w polskim języku. Do wyboru masz m.in. konwersacje po angielsku.

Z obsługą klienta Bitfinex skontaktujesz się tylko za pośrednictwem poczty e-mail. Nie ma dostępnego telefonu ani czatu na żywo. Z naszych obserwacji wynika, że support dość szybko odpowiada na zadane pytania.

Formy kontaktu:

 • E-mail

Jeśli nie komunikujesz się po angielsku, ani w żadnym innym języku obcym, to polski support działa u takich brokerów jak Binance, Zonda Crypto i Kanga Exchange.

Informacje o brokerze

Stronabitfinex.com
SiedzibaWyspy Dziewicze
Rok założenia2012 r.
AplikacjaiOS, Android
WalutyUSD, EUR, GBP
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
Kryptowaluty+200
NFTTAK
Polski supportNIE

Bitfinex to giełda skorelowana z inną, wielką firmą na rynku, Tetherem. To emitent stablecoina USDT, który dysponuje największą kapitalizacją na rynku. Broker ten należy do jednych z najstarszych na rynku. Został założony w tym samym roku co Coinbase (2012). Dla porównania – Binance jest o pięć lat młodszą giełdą niż Bitfinex.

Podmiot zarządzający platformą jest zarejestrowany na Wyspach Dziewiczych. W 2016 roku giełda ta została zhakowana na 100 tysięcy Bitcoinów, co jest czarną kartą w historii Bitfinex.

Według najnowszych informacji – miesięczny wolumen transakcji w Bitfinex wynosi 16 milionów dolarów.

Opinie

Nie widzę większego sensu rejestrowania się w Bitfinex. To giełda kiepsko dostosowana do Polaków, bez PLN i polskiego języka. Lepiej grać na platformach, które kumają nasze realia np. Zonda Crypto – Markowski.

Lepszy od Bitfinex to jest Binance. Ma więcej kryptowalut, niższe prowizje i łatwo można wpłacić na niego złotówki za sprawą apki ZEN. W Bitfinex wszystko jest bardziej utrudnione – KondzioCrypto.

W Bitfinex troche traduje na lewarze, ale spotu tam nie kupuję. Wolno listują nowe projekty i często jest tak, że jak już coin pojawi się na Bitfinex to jest musztarda po obiedzie – CryptoTon.

Jeśli chcesz kupować znane wszystkim coiny, to Bitfinex dobrze sprawdza się w tej roli. Ale na tej giełdzie nie upolujesz nowej perełki x100 – Capo.

Co warto wiedzieć o Bitfinex?

💡Zagraniczna giełda krypto

💡Platforma bez polskiego języka i waluty PLN

💡Broker z rozbudowaną ofertą altcoinów

Ostrzeżenie o potencjalnym zagrożeniu

Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na poniesienie straty, nie jest możliwe, dlatego nie jest to odpowiednia forma zarobkowania dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Redakcja naszego serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zagłosuj pierwszy

Udostępnij na swoim kanale

Bitfinex

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Bitfinex nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.