Crypto.com – wszystko co musisz wiedzieć

crypto.com

Crypto.com

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Crypto.com nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Crypto.com to giełda, która była jednym ze sponsorów piłkarskich Mistrzostw Świata w 2022 roku. To pokazuje, że platforma ta ma sporą rozpoznawalność na arenie międzynarodowej. Czy warto z niej korzystać?

Dlaczego warto?

✔️ Dostęp do głównych kryptowalut i pozostałych altcoinów

✔️ Platforma obsługująca wpłaty i wypłaty FIAT

✔️ Giełda o dużej wiarygodności

🗨️ Opinia eksperta:

Jeśli szukasz giełdy, na której chcesz kupić swoje pierwsze krypto, to lepiej otwórz konto w Binance, Zonda Crypto czy Bybit. To po prostu platformy, które są łatwiejsze w obsłudze dla początkujących inwestorów. Dla przykładu: Crypto.com nie oferuje płatności w PLN, a na wskazanych przeze mnie giełdach od razu kupisz kryptowaluty za PLN.

Crypto.com będzie dobrym wyborem dla tych inwestorów, którzy dysponują walutą euro. Wpłata tradycyjnym przelewem bankowym nie będzie wiązać się z żadną prowizją. Później zdeponowane EUR możesz wymienić na krypto. Oferta tokenów jest szeroka, bo liczy ponad 250 coinów. Kupisz te najpopularniejsze jak BTC, ETH, SOL czy BNB aż po memecoiny.

Zalety

 • Darmowe wpłaty i wypłaty w euro
 • Handel spot i futures
 • Polski support

Wady

 • Strona i aplikacja nie jest tłumaczona na polski język
 • Brak polskiej waluty
 • Wpłaty FIAT tylko w aplikacji mobilnej

Rejestracja konta w Crypto.com

Konto realKonto demo
TAK (konieczna weryfikacja)NIE

Co ciekawe, jeśli otwierasz konto w Crypto.com, to musisz się zarejestrować na stronie brokera i aplikacji mobilnej. Nie jest tak, jak u innych operatorów, że to samo konto obsługuje rachunek na stronie internetowej i aplikacji.

crypto com

Dla przykładu, jeśli początkowo otworzysz konto na crypto.com, a później będziesz chciał przejść do aplikacji mobilnej – to będziesz musiał w niej zarejestrować osobny rachunek.

To pierwsza giełda krypto, która wymaga dwukrotnego procesu rejestracji.

Jak otworzyć konto w Crypto.com?

 1. Kliknij w nasz link, a zostaniesz przekierowany do rejestracji na crypto.com
 2. Wpisz e-mail, hasło do logowania, a następnie odebrany kod weryfikacyjny
 3. Zaloguj się i dokończ rejestrację podając bardziej szczegółowe dane: imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania

Aby mieć pełny dostęp do konta tj. wpłat i wypłat FIAT – jesteś zobligowany do przejścia KYC. Co to? Weryfikacja danych osobowych.

W Crypto.com swoją tożsamość potwierdzisz poprzez obustronne zdjęcia dowodu osobistego, a także selfie. Pamiętaj, aby fotokopie były w pełni czytelne. Poza tym dokument musi być aktualny.

Wpłaty i wypłaty

Jako klient z Polski możesz w crypto.com wybrać tylko jedną walutę rozliczeniową: euro.

Wpłatę, jak i wypłatę zrealizujesz za pośrednictwem EUR. Co pozytywne – przelewy bankowe są zwolnione z prowizji. Jeśli wybierzesz taką formę wpłaty/wypłaty, to nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Ważne: tradycyjne waluty, a więc EUR na rachunek brokera Crypto.com zdeponujesz tylko za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jeśli chcesz zrobić wpłatę FIAT, to musisz pobrać apk crypto.com.

Minimalny depozyt może liczyć 1 EUR.

👉 Metody wpłaty:

 • Przelew bankowy – bez prowizji
 • VISA/Mastercard – 3.5% prowizji

Wypłaty w euro realizowane są tylko przelewem bankowym. Minimalna transakcja wychodząca wynosi 80 EUR.

Opłaty

Crypto.com to broker, który nie pobiera wielu opłat. Rejestracja i utrzymanie konta są darmowe. Co więcej, możesz wpłacić euro bez prowizji, dzięki opcji przelewu SEPA. Atrakcyjnie wyglądają też opłaty maker/taker – zlecenia giełdowe są obsługiwane taniej niż w Binance i Bybit.

👉 Wykaz głównych opłat w Crypto.com:

Opłata
RejestracjaDarmowa
Utrzymanie kontaDarmowe
WpłatyDarmowe
WypłatyDarmowe
Maker/taker0.075%/0.075%

Oferta Crypto.com

Crypto.com daje kompleksowy dostęp do inwestycji w kryptowaluty. Za pośrednictwem tej platformy kupisz i sprzedaż tokeny, skorzystasz ze stakingu, a także wejdziesz w posiadanie NFT.

crypto com oferta

🔎 Twoje możliwości na Crypto.com:

 • Kupno i sprzedaż krypto
 • Staking
 • Handel NFT
 • Trading na dźwigni

Crypto.com oferuje też własny wallet, na którym możesz przechowywać kryptowaluty poza giełdą. Dodatkowo do salda oferowana jest karta płatnicza VISA.

Kryptowaluty

Liczba kryptowalut dostępnych na platformie crypto.com cały czas rośnie. Aktualnie możesz zainwestować w ponad 350 tokenów. A to oznacza, że na Crypto.com kupisz projekty o najwyższej kapitalizacji, jak i gemy z niskim marketcapem. Dzięki temu możesz dywersyfikować swoje portfolio pomiędzy fundamentalne kryptowaluty, a te będące na wczesnym etapie rozwoju.

crypto com

Tradycyjny handel kryptowalutami to tylko część oferty Crypto.com. Coraz większą popularnością cieszy się staking, a więc pasywny dochodów od posiadanych aktywów. Crypto.com w ramach funkcji earn pozwala zastekować ponad 21 tokenów:

 • BTC
 • USDT
 • ETH
 • ALGO
 • DAI
 • BNB
 • ADA
 • ATOM
 • NEAR
 • DOT
 • SOL

W porównaniu do Binance to w Crypto.com brakuje launchpooli i launchpadów, które pozwalają na generowanie darmowych tokenów.

🗨️ Komentarz eksperta:

Crypto.com często nadąża za największymi giełdami, jeśli chodzi o listingi nowych coinów. A to oznacza, że posiadając konto u tego brokera możesz szybko “złapać” nowy projekt. Na tej platformie znajdziesz sporo kryptowalut z wielu narracji od L1 przez RWA aż po Gaming i AI.

To giełda, która łączy wiele funkcji. Dzięki temu posiadając konto na Crypto.com będziesz mógł dywersyfikować swoje inwestycje na handel spot, futures i staking. Docenią to przede wszystkim bardziej doświadczeni inwestorzy, dla których tego rodzaju możliwości nie są niczym nowym.

👉 Kryptowaluty na Crypto.com:

Liczba+350
Bitcoin & EthereumTak
PozostałeBNB, LTC, SOL, ADA, AVAX, ARB, OP, Pyth, LINK, PEPE, TIA, JUP, SEI, ONDO
StablecoinyUSDT, USDC, FDUSD, DAI, TUSD

Platforma tradingowa

Inwestując poprzez Crypto.com możesz to robić za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji mobilnej na iOS/Android.

crypto com platforma

Tak jak większość renomowanych brokerów online, tak i Crypto.com korzysta z Trading View. A to oznacza, że posiadając konto na tej giełdzie masz dostęp do wszystkich narzędzi analitycznych, jakie daje właśnie Trading View. Mowa o kilkudziesięciu oscylatorach, miarkach, interwałach i przyborniku do rysowania.

Jeśli chodzi o obsługę zleceń, to na Crypto.com możesz ustawić alerty cenowe, dzięki którym twoja pozycja automatycznie zostanie otwarta lub zamknięta. Co jeszcze? Istnieje opcja wprowadzenia bota handlowego, który będzie realizował twoją strategię np. dotyczącą regularnego kupowania Bitcoina. W ten sposób będąc z dala od komputera – twoja pozycja może się powiększać i w drugą stronę – bot może również sprzedawać bez twojego udziału.

Traderzy korzystający z dźwigni mają do dyspozycji ponad 500 par walutowych. Grając na spadki lub wzrosty możesz ustawić takie parametry jak stop loss i take profit. 

Generalnie konto na Crypto.com jest podzielone na saldo spot i margin. Dzięki temu wiesz, które środki są wykorzystywane do gry na lewarze, a które obsługują twoją długoterminową inwestycję.

Obsługa klienta

Support Crypto.com jest dostępny codziennie przez całą dobę. Ale…polski konsultant odpowiada na zgłoszenia w godzinach 8-20. W tym okresie możesz porozmawiać np. za pośrednictwem czatu na żywo po polsku. O innej porze będziesz mógł prowadzić konwersacje w obcym języku np. po angielsku.

Formy kontaktu:

 • Czat na żywo
 • E-mail

Dla początkujących na pewno dobrą informacją jest komunikowanie się supportu w naszym języku. Co prawda czat na żywo długo odpowiada na pytania (niekiedy trzeba czekać kilka minut na reakcję), ale pracownicy działu obsługi klienta są kompetentni w rozwiązywaniu problemów.

Informacje o brokerze

Stronacrypto.com
SiedzibaSingapur
Rok założenia2016 r.
AplikacjaiOS, Android
WalutyUSD, EUR, GBP
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
Kryptowaluty+350
NFTTAK
Polski supportTAK

To giełda krypto, która jest na rynku od 2016 roku, a to oznacza, że jest nieco starsza niż Binance i Bybit. Od tamtej pory platforma ta zgromadziła 100 milionów klientów z 90 krajów. Główna siedziba firmy znajduje się w Singaprzure.

Crypto.com posiada licencję państwa członkowskiego w Unii Europejskiej (Cypr), a także Wielkiej Brytanii.

W 2022 roku Crypto.com było jednym ze sponsorów piłkarskich Mistrzostw Świata. Poza tym giełda ta współpracuje z zespołem Formuły 1, Aston Martin. Niegdyś inwestowanie na Crypto.com rekomendował znany aktor, Matt Damon.

Opinie

Dużo zawracania głowy jest z tym kontem u tego brokera. Nie dość, że zarejestrowałem się na stronie to jeszcze później musiałem to samo robić w aplikacji mobilnej. Trochę to czasu zabiera – Matis.

Giełda nie obsługuje polskiej waluty, ale za to wpłaty i wypłaty w euro śmigają aż miło i to bez prowizji. Trzeba tylko na przelew bankowy cierpliwie poczekać kilka godzin, a nawet cały dzień – PEPE.

Kiedyś kupowałem krypto właśnie na crypto.com ale przerzuciłem się na Binance, bo tam oferta jest znacznie szersza patrząc na dostępność nowych coinów – dogwif.

Nie jest to broker idealny dla Polaków. Zdecydowanie łatwiej odnajdziesz się w Zonda Crypto, gdzie wszystko skrojone jest pod inwestorów z PL – Ogarniacz.

Co warto wiedzieć o Crypto.com?

💡Jedna z najstarszych giełd krypto na rynku

💡Platforma z własnym tokenem CRO

💡Broker udostępniający kryptowaluty i NFT

💡Giełda obsługująca 100 milionów użytkowników

Ostrzeżenie o potencjalnym zagrożeniu

Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na poniesienie straty, nie jest możliwe, dlatego nie jest to odpowiednia forma zarobkowania dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Redakcja naszego serwisu nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zagłosuj pierwszy

Udostępnij na swoim kanale

crypto.com

Crypto.com

Inwestuj rozsądnie
Ostrzeżenie o ryzyku: Handel kryptowalutami podlega wysokiemu ryzyku rynkowemu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego handel może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Prosimy o ostrożne dokonywanie transakcji. Crypto.com nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe.